Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2015, 17:33

Zachránilo ma, že som išiel na záchod, opisuje muž masaker v Česku

Streľba v Uherskom Brode mohla nešťastne skončiť aj pre rodinu Petra Gabriela. Unikol iba o vlások.

Priamo na schodoch do reštaurácie Družba, kde sa o pár minút neskôr vraždilo, predbehol pravdepodobne samotného strelca.  Gabriela zachránilo jediné - hneď po príchode si odskočil na toaletu. "Keď som išiel po schodoch hore, predbehol som nejakého staršieho človeka, v modrej bunde, mal šedivé vlasy. Povedal som mu: predbehne vás, som mladší, ale určite sa na vás tiež s obedom dostane rad," opísal reportérke MF DNES minúty pred streľbou, ktorá mala podľa dostupných informácií osem obetí, muž Z Uherského Brodu. 


Viac o streľbe v susednom Česku si prečítajte TU.
Rozhovor so starostom miesta tragédie: S demokraciou sme to prehnali


Akonáhle vošiel do reštaurácie, išiel rovno na záchod. "Ako som si sadol, počul som výstrely a výkrik. Okamžite som volal záchranku, potom aj manželke, "povedal Gabriel. Na záchode bol v tej chvíli sám.Z reštaurácie stále počul výkriky a padanie skla na zem. "Pripomínalo mi to Paríž. Bol som v spojení s manželkou a snažil sa hovoriť potichu. Hovorila mi, nech zostanem pokojný, že sa to už celé rieši. Ale bolo mi jasné, že zásahová jednotka sa dovnútra nemohla dostať, pretože po nich stále strieľal," rozprával muž.

Vo chvíli, kedy začala streľba, sedeli v krčme aj ďalší návštevníci. "Sedel som vo vnútri, dával som si pivo. Potom som počul streľbu, rany. Ja k tomu hluku sedel chrbtom, ale ostatní chlapi začali utekať od stola zadným vchodom, tak som sa pridal. Bežal tam aj personál, odomkli zadný vchod, kadiaľ sme utiekli," vykreslil jeden z mužov, ktorí boli na mieste.

idnes.cz

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.