Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2014, 12:56

Orbán lákal do Maďarska arabských podnikateľov

Ak terajšia maďarská vláda zostane po aprílových parlamentných voľbách pri moci, Maďarsko sa stane krajinou, kde podiel priemyslu na hrubom domácom produkte bude v Európe najvyšší, vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán počas návštevy Saudskej Arábie.

Podľa agentúry MTI premiér s delegáciou, v ktorej je aj vyše sto maďarských podnikateľov, pricestoval do Rijádu v nedeľu. Na II. maďarsko-arabskom hospodárskom fóre pred takmer 250 účastníkmi Orbán zdôrazňoval investorom výhody Maďarska, akými sú geografická poloha, rozvinutá logistická sieť, diaľnice, lacná a pritom kvalifikovaná pracovná sila, daňový systém, inžinierstvo, ale aj mimoriadne pružný zákonník práce.

Z možných oblastí investovania menoval predseda maďarskej vlády vodné hospodárstvo, telekomunikácie, sektor informatiky a zdravotnícky priemysel.

Podľa Orbána od septembra tohto roka počet saudskoarabských študentov študujúcich na maďarských univerzitách stúpne z doterajších 250 na 1 500.

Druhý podpredseda vlády Saudskej Arábie princ Migrin ibn Abd al-Azíz, s ktorým sa Orbán stretne dnes, na fóre v nedeľu povedal, že cieľom jeho krajiny je využiť možnosti maďarsko-saudskoarabskej spolupráce. Princ ocenil Maďarsko za jeho politiku, ktorou podporuje arabský svet.

Počas terajšej návštevy ponúklo 94 maďarských firiem hostiteľom celkom 41 investičných príležitostí v celkovej hodnote troch miliárd dolárov (2,18 miliardy eur).

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.