StoryEditor

Moderátorka bola zlá, mala menštruáciu. Toto je ďalší Trumpov prešľap

09.08.2015, 00:00
Autor:
iDnes.cziDnes.cz
Americký miliardár Donald Trump, ktorý chce za republikánov kandidovať na post šéfa Bieleho domu, pokračuje v škandáloch.

Po štvrtkovej televíznej debate vyhlásil, že na neho moderátorka Megyn Kellyová útočila preto, že práve menštruovala. Kvôli sexistickej narážke teraz nesmie na zhromaždenie konzervatívcov, kde mal byť pôvodne jedným z hlavných hostí.

Moderátorka stanice Fox News Kellyová podľa portálu iDnes.cz počas debaty uchádzačov o republikánsku nomináciu Trumpa nahnevala, keď chcela vedieť, či bude ako prípadný prezident Spojených štátov pokračovať vo svojom doterajšom prístupe k ženám.

Tie v minulosti častoval nadávkami ako "tučné prasatá" alebo "povaľačky". Vo svojej televíznej šou Celebrity Apprentice tiež podľa Bloombergu jednej účastníčke povedal, že by to "bolo pekné vidieť ju na kolenách".

Ženine nepríjemné otázky potom miliardár odbil vysvetlením, že má Kellyová "svoje dni". "Bolo vidieť, ako jej krv tečie z očí. Tiekla jej odvšadiaľ," povedal podľa agentúry Reuters Trump.

Na Trumpovu sexistickú poznámku tiež okamžite reagovala jediná uchádzačka o republikánsku nomináciu Carly Fiorinaová. "Pán Trump, to je neospravedlniteľné," odkázala mu na Twitteri.

Prostoreký politík teraz kvôli výroku nesmie na jedno z najväčších zhromaždení amerických konzervatívnych aktivistov združených okolo blogu RedState.

"Chcel som mu dať veľký priestor, ale s tou poznámkou o Megyn Kellyovej to naozaj prehnal," povedal šéfredaktor blogu Erick Erickson, ktorý akciu v Atlante usporiadal. Erickson sa tak stal prvou kľúčovou osobnosťou z hlavného prúdu amerických konzervatívcov, ktorí sa s Trumpom rozchádzajú, uviedol britský denník The Guardian.

Nejde o prvý kontroverzný výrok, ktorého sa Trump dopustil, hoci sa doteraz tešil najväčšej podpore medzi prípadnými republikánskymi kandidátmi na post prezidenta.

O mexických imigrantoch prichádzajúcich do USA Trump povedal, že to sú sexuálni násilníci. Republikánsky politik John McCain, ktorý strávil roky vo vojnovom zajatí a bol mučený, potom pre neho nie je vojnovým hrdinom.

V televíznej debate stanice Fox News okrem iného povedal, že na politickú korektnosť nemá čas. V podobnom duchu sa vyjadril aj na Twitteri.

01 - Modified: 2007-08-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Artmedia ide do Arménska bez opôr
01 - Modified: 2022-10-01 04:56:28 - Feat.: - Title: Počet obetí hurikánu Ian v USA stúpol na 27. Záchranári pátrajú po ďalších ľuďoch 02 - Modified: 2022-09-30 21:54:36 - Feat.: - Title: Kongres USA schválil financovanie vládnych inštitúcií s cieľom odvrátiť shutdown 03 - Modified: 2022-09-30 21:11:06 - Feat.: - Title: Americké akcie vykázali tretí kvartálny pokles za sebou, Fed neprestal so zvyšovaním úrokovej sadzby 04 - Modified: 2022-09-30 21:01:38 - Feat.: - Title: USA zatiaľ nezaznamenali, že by sa Rusko chystalo použiť jadrové zbrane, povedal Blinken 05 - Modified: 2022-09-30 19:39:56 - Feat.: - Title: USA a ich spojenci sa nenechajú zastrašiť Putinom, povedal Biden. NATO bude brániť "každý centimeter" územia
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
02. október 2022 04:49