Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2016, 19:23

VIDEO: Šialená križovatka v Česku. Šoféri bojujú s kruhovým objazdom, ktorý nie je

Na cestu v Pardubiciach nakreslili kruhový objazd, ktorý je len ťažko viditeľný.

Naši západní susedia sa musia vysporiadať s netradičným problémom. Na pár týždňov majú v Pardubiciach špecialitu, ktorú miestnym vodičom rozhodne nikto nezávidí. S nekonvenčným riešením dopravnej situácie v podobe imaginárneho kruhového objazdu si vodiči poradili po svojom.

Na frekventovanom ťahu Pardubicami smerom na Chrudim sa objavil originálny kruhový objazd. Spoznáte ho ale len podľa dodatočne inštalovaných prenosných dopravných značiek. V spleti čiar na ceste sa nemôže vyznať ani sám autor tohto šialeného nápadu.

Križovatka je takto riešená po odstavení zariadenia inej ulice. Nový provizórny kruhový objazd je vyznačený pomerne nenápadným žltým krúžkom uprostred a väčšou kružnicou žltej prerušovanej čiary. Vodiči cez neho jazdia v podstate rovno, ale doterajšie rozlíšenie hlavnej a vedľajšej ulice neplatí.

Vodiči idúci zo všetkých smerov sú povinní dať prednosť autám na kruhovom objazde. Tam, kde autá doteraz išli plynule, stoja kolóny. A niektorí vodiči nedajú prednosť, aj keď by mali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.