Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2021, 12:39

Únia dosiahla očkovací cieľ, teší sa von der Leyenová. Slovensko výrazne zaostáva

Šéfka komisie upozornila na nebezpečenstvo v spojitosti s koronavírusovým variantom delta a občanov Európskej únie vyzvala, aby sa dali zaočkovať.

Únia dosiahla očkovací cieľ, teší sa von der Leyenová. Slovensko výrazne zaostáva
Zdroj: Reuters

Európska únia dosiahla v utorok svoj cieľ podať do konca júla 70 percentám svojich dospelých obyvateľov aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu SARS-CoV-2. Plne zaočkovaných je 57 percent obyvateľstva.

​Oznámila to na Twitteri predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Zároveň upozornila na nebezpečenstvo v spojitosti s koronavírusovým variantom delta a občanov Európskej únie vyzvala, aby sa dal zaočkovať "každý, kto môže".

Predsedníčka už 10. júla oznámila, že EÚ má dostatok dávok na zaočkovanie "najmenej 70 percent dospelého obyvateľstva, čo sa dá dosiahnuť už tento mesiac".

Slovensko v tomto smere výrazne zaostáva. K včerajšiemu dňu dostalo u nás aspoň jednu dávku 2 240 639 ľudí, čo je 41 percent z celkovej populácie. Z toho plne zaočkovaných je viac ako 1 957 000 ľudí.

Dospelých obyvateľov s minimálne jedných vpichom máme vyše 50 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.