Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2016, 12:53

Anonym náhlasil bomby na desiatich miestach v Česku. Polícia evakuaovala magistrát v Prahe

Anonym dnes dopoludnia oznámil v telefonáte uloženie výbušniny na niekoľkých miestach v Českej republike.

Polícia evakuovala pražský magistrát a odpoludnia je prerušená aj premávka na staniciach v Prahe, Pardubiciach a Plzni.

České dráhy obmedzili premávku na pražskej hlavnej železničnej stanici, a to od 12.15 h do 12.45 h. Kompletné obmedzenia možno zistiť a sledovať na webovej stránke Českých dráh.

Anonym nahlásil uloženie výbušnín nielen polícii. Tá prijala opatrenia, ktoré však médiám z taktických dôvodov bližšie nekonkretizovala. Ľudia dostanú informácie od hliadok priamo na miestach, kde policajti zasahujú, uviedli Novinky.cz.

Bomba bola ohlásená takisto v Pardubiciach. Polícia krátko po 10.00 h začala vypratávať radnicu a záhradky reštaurácií a kaviarní na historickom Pernštýnskom námestí. Podľa informácií denníka Právo boli ohlásené výbuchy niekoľkých bômb v Pardubiciach napoludnie - vrátane stanice.

Podľa plzenskej polície sa anonymná hrozba výbuchom týka aj tamojšej hlavnej stanice, kde bola dopoludnia obmedzená premávka. Ľudia museli odísť i zo všetkých budov magistrátu.

V Jičíne anonym oznámil uloženie bomby na mestskom úrade. Z dvoch budov evakuovali 150 úradníkov, na mieste je polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.