Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2017, 09:54

Fico v Paríži podpíše memorandum o boji s korupciou. Ide o významný príspevok vlády, tvrdí

Slovenský premiér absolvuje bilaterálne stretnutie so šéfom OECD Angelom Gurríom.

Fico v Paríži podpíše memorandum o boji s korupciou. Ide o významný príspevok vlády, tvrdí
Zdroj: TASR/AP

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) dnes odcestoval do Paríža. Vo francúzskej metropole, ktorá je sídlom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), absolvuje bilaterálne stretnutie s jej generálnym tajomníkom Angelom Gurríom.

Zároveň podľa Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR obaja predstavitelia spoločne podpíšu Memorandum o porozumení k posilneniu spolupráce v oblasti boja proti korupcii.

"Ide o významný príspevok súčasnej vlády k ďalšiemu zintenzívneniu aktivít v tejto oblasti, keďže dokumentom sa Slovensko zaväzuje k prehĺbeniu antikorupčných iniciatív a posilneniu jednotlivých kontrolných mechanizmov," doplnili z úradu vládu.

Súčasná spolupráca Slovenska s OECD v protikorupčnom boji je podľa vlády intenzívna aj v rámci Národnej kriminálnej agentúry či špeciálnej expertnej komisie na boj s korupciou.

V rámci svojho ďalšieho programu premiér vystúpi s príhovorom v Rade OECD. Témou jeho vystúpenia bude ekonomický vývoj Slovenska, zhodnotenie výsledkov slovenského predsedníctva v Rade EÚ v uplynulom polroku a aj prezentácia cieľov a aktivít Slovenska do nadchádzajúceho obdobia.

Rada OECD je najvyšším rozhodovacím orgánom tejto organizácie, ktorá v súčasnosti združuje 35 štátov. Popoludní sa premiér vráti späť do vlasti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.