Policajti vynášajú z bydliska podozrivého predmety vrátane niekoľkých bodných zbraní a oštepov v Essene. FOTO:TASR/DPA  
StoryEditor

Nemecká polícia zadržala študenta podozrivého z prípravy teroristického útoku

12.05.2022, 15:07
Autor:
ČTKČTK

Vyšetrovatelia objavili okrem dielov na výrobu bômb veľké množstvo dokumentov propagujúcich krajne pravicové, "rasistické, antisemitské a protimoslimské" myšlienky.

Nemecká polícia dnes zadržala 16-ročného študenta, ktorého podozrieva z prípravy teroristického útoku na dve školy v Essene. V mladíkovom byte sa našli zbrane a súčiastky pre výrobu bômb.

Vicepremiér spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Joachim Stamp informoval o prekaženom teroristickom útoku s krajne pravicovým pozadím, uviedla agentúra DPA.

Študent mal podľa polície v pláne zaútočiť na gymnázium, do ktorého momentálne dochádza, a tiež jeho bývalú strednú školu. Obe vzdelávacie inštitúcie museli byť kvôli policajnej operácii zatvorené. Políciu na stopu priviedol oznamovateľ, ktorý uviedol, že podozrivý chcel do škôl umiestniť bomby.

image

Paraguajského prokurátora zastrelili na jeho svadobnej ceste

Zásahová jednotka v ranných hodinách študenta zadržala v jeho izbe, ktorý následne prehľadala a našla tu kuši so šípmi a ďalšie zbrane. Podľa krajinského ministra vnútra Herberta Reula sa našli tiež diely, z ktorých bolo možné zostrojiť bombu. Medzi nimi však neboli rozbušky.

Podpredseda krajinskej vlády v Severnom Porýniu-Vestfálsku Stamp na twitteri uviedol, že polícia zabránila "pravdepodobnému nacistickému teroristickému útoku". Pri tej príležitosti vyzval na boj proti rasizmu, nenávisti a nárastu agresivity.

18. máj 2022 14:29