14.07.2017, 19:35

Putin bol z Trumpa udivený. Šéf Kremľa prezradil dojmy po prvom stretnutí s americkým prezidentom

Ich rozhovor v Hamburgu trval cez dve hodiny napriek plánovanej polhodine.

Putin bol z Trumpa udivený. Šéf Kremľa prezradil dojmy po prvom stretnutí s americkým prezidentom
Zdroj: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump je otvorený človek, ktorý vie počúvať a reagovať na tvrdenia oponenta. Vyhlásil to dnes ruský prezident Vladimir Putin počas inšpekčnej cesty po Belgorodskej oblasti na západe Ruska. Putin sa s Trumpom prvýkrát osobne zišiel pred týždňom na schôdzke zoskupenia G20 v Hamburgu.

"Je to celkom otvorený človek," konštatoval šéf Kremľa. "Odlišuje sa od obrazu, ktorý má v televízii, aj od toho, ktorý sám o sebe vytvoril počas volebnej kampane," pokračoval Putin. Ruský vodca na tom však nevidí nič podivného, ​​pretože "volebná kampaň je zvláštny stav mysle a správania", nie udalosť, podľa ktorej je možné človeka súdiť.

"Čo ma trochu udivilo, čo som od neho nečakal a čo považujem za veľmi dôležité pre človeka angažujúceho sa verejne a politicky, je skutočnosť, že vie počúvať," povedal prezident pri stretnutí s pracovníkmi úpravne železnej rudy v meste Gubkin neďaleko ukrajinských hraníc.

Pri besede v Hamburgu, ktorá podľa amerických zdrojov trvala cez dve hodiny napriek plánovanej polhodine, podľa Putina obaja prezidenti pozorne počúvali názory a návrhy svojho náprotivku. "Pozorne som ho počúval, keď formuloval svoje myšlienky a návrhy na rozvoj spolupráce. Aj on vie počúvať, živo reagovať a komunikovať, čo je v prípade človeka, ktorý pracuje s ľuďmi, mimoriadne dôležité," konštatoval šéf Kremľa.

"Keď sa mu niečo nepáči, keď s niečím nesúhlasí, kladie otázky, reaguje na tvrdenia partnera. Je to dôležité a podľa mňa pozitívne ... Ak by takýto dialóg pokračoval, je nádej, že sa bude rozvíjať," zhrnul ruský vodca svoje dojmy. Poznamenal pritom, že by prítomným o stretnutí v Hamburgu rozprával podrobnejšie, "keby tu neboli novinári".

Kremeľský hovorca Dmitrij Peskov dnes vyhlásil, že Putin nemá z Bieleho domu pozvanie na návštevu USA, takže nemožno špekulovať o tom, či by pozvanie prijal. Americký prezident nedávno novinárom povedal, že ruského prezidenta pozve do Bieleho domu až čas dozrie. Zatiaľ vraj nedozrel.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.