Plagiátori mlčia a tituly si nechávajú
Od začiatku roka platí na Slovensku zákon, ktorý umožňuje vzdať sa svojho dokladu o vzdelaní. Aj keď vznikol po viacerých kauzách, ich aktéri zatiaľ nekonajú.
Od začiatku roka platí na Slovensku zákon, ktorý umožňuje vzdať sa svojho dokladu o vzdelaní. Aj keď vznikol po viacerých kauzách, ich aktéri zatiaľ nekonajú.
Christine Aschbacherová odovzdala dizertačnú prácu minulý rok na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.
Koalícia sa rýchlo učí a ešte rýchlejšie zabúda.
Systém na hľadanie plagiátov by mohol byť lepší, štát by ale musel investovať.
Systém, ktorý kontroluje originalitu záverečných prác, nevie rozoznať citácie.
Systém, na ktorý sa odvolával Boris Kollár ako aj Branislav Gröhling, je iba pomôcka, plagiát nenájde.
V prieskume medzi vysokoškolákmi až 84 študentov uviedlo, že si myslia, že ich spolužiaci odovzdávajú plagiáty. Zmenu neprinesie antiplagiátorský systém, ale jedine kompetentní profesori.
Matovič sa na tlačovej konferencii po návrate z Bruselu dostal do sporu s novinármi.
Na Západe majú univerzity oveľa lepšie nastavený systém boja proti podvádzaniu, tvrdí pre HN český politológ Jiří Pehe.
Príkladom vyspelej západnej demokracie, kde politici odstupujú už pri podozreniach z plagiátorstva, je Nemecko.
Pál Schmitt bol u našich južných susedov svojho času veľmi populárny športovec – dvojnásobný zlatý olympijský medalista v šerme.
Niektoré univerzity nemajú etický komisie a keď nastane problém, nevedia, ako postupovať, povedala pre HN Soňa Ftáčniková z Centra vedecko-technických informácií
Premiér podotkol, že necháva na novinároch, nech si robia svoju prácu a nech sa k tomu vyjadrí koaličná SaS a samotný Gröhling.
Minister Branislav Gröhling vypracoval legislatívne riešenie boja s plagiátormi. V hre je pritom aj možnosť, že previnilec dostane čas na nápravu.
Prezidentka rešpektuje výsledok hlasovania v parlamente, považuje za veľmi významné to, aby všetci verejní činitelia budovali dôveru u verejnosti.