Nemocnica v Nitre je za hranicou možností, nie je čas na výhovorky, varuje Čaputová
Prezidentka vyzvala na väčšiu angažovanosť všetkých zúčastnených.
Prezidentka vyzvala na väčšiu angažovanosť všetkých zúčastnených.
Prezidentka v novoročnom príhovore ocenila vedcov, ktorí hľadali riešenia v boji proti novému koronavírusu.
V záujme zabezpečenia riadnej starostlivosti o maloleté deti prezidentka odsúdenej odpustila trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov.
Celoplošné testovanie pokračuje aj v nedeľu a účasť odporúča každému z Trenčína a okolia.
Pápež podľa prezidentky povedal, že "po kríze nikdy nič neostane rovnaké".
Nový generálny prokurátor Maroš Žilinka reagoval na brífingu na pochybnosti okolo jeho kandidatúry.
Verejná ochrankyňa práv sa mala vo štvrtok stretnúť s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Diskutovať mali o ľudských právach v čase pandémie.
Doteraz banky ročne platili v rámci bankového odvodu približne 150 miliónov eur, avšak prostriedky sa nedali použiť reálne v ekonomike, boli vedené na účte štátnych finančných aktív.
Podľa prezidentky Ústava vymedzuje rozsah právomocí prezidenta, pričom v prípade vysokoškolských profesorov mu dáva právomoc profesorov iba vymenúvať, nie odvolávať.
Kvôli pandémii bude slávnostný akt rozdelený do dvoch častí.
Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej rovnosť pred zákonom je podstatnou súčasťou právneho štátu, akým je aj Slovenská republika.
Premiér Igor Matovič zdôraznil, že v žiadnom prípade sa nebude zvažovať zrušenie zákazu vychádzania.
Premiér Igor Matovič verí, že obsadenosť zdravotným personálom sa ešte počas dnešného dňa výrazne zvýši.
Dôchodcovia v minulosti dostávali vianočný príspevok koncom roka, bývalá vláda však schválila 13. dôchodok, ktorý ho mal už v tomto roku nahradiť.