StoryEditor

Muž, ktorý trpí syndrómom vyhorenia: Je mi úplne jedno, či do môjho domu narazí lietadlo

29.03.2018, 08:00
Novinár v najlepších rokoch, hovorme mu Stanislav (48), bojuje s vyhorením už niekoľko mesiacov.

Svoje problémy najprv dokázal potláčať, ale v súčasnosti dospel do štádia, keď mu už nepomôže nič iné, len radikálne riešenie. Kedy pochopil, že pohár pretiekol? Aké príznaky sa uňho prejavili? A čo si vyčíta?

Téma

​Stanislav (meno zachováva Téma na jeho žiadosť v anonymite, pozn. red.) pracuje v médiách na rôznych pozíciách už 27 rokov. Začínal ako fotoreportér, pokračoval ako reportér a dnes pracuje ako publicista – expert. Vzdelaný, skúsený, rozhľadený a až donedávna maximálne kreatívny muž prvýkrát pocítil, že mu práca prerastá cez hlavu, pred niekoľkými rokmi.

„Vtedy som to však ešte prekonal, lebo som mal pred sebou nové výzvy, práca ma bavila a ešte stále som bol schopný fungovať. Zlom prišiel pred asi pol rokom. Najprv som skutočnosť, že nevládzem a vôbec mi to nemyslí, pripisoval únave a vyčerpanosti. Zobral som si voľno, naordinoval som si šetriaci režim, ale vôbec sa to nezlepšovalo. Naopak, bolo to horšie a horšie a vyvrcholilo to tým,...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = tema, menuAlias = tema, menuRouteLevel0 = tema, homepage = false
24. apríl 2024 04:00