Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
25.11.2018, 00:00

Prečo sa dejú záhadné veci a udalosti. Je za tým osud, zhoda okolností alebo boh?

7-krát ho zasiahol blesk a prežil. Úmrtia dvojčiat v rovnaký deň. Niektoré udalosti sú človeku ťažko uveriteľné.

Prečo sa dejú záhadné veci a udalosti. Je za tým osud, zhoda okolností alebo boh?
Zdroj: Dreamstime

Ako vysvetliť niektoré úplne neuveriteľné veci a udalosti? Ako zázrak? Riadenie osudu? Hru náhody? Ako je možné, že vznikol život? Ako to, že do niekoho udrie blesk aj dvakrát? Ako to, že niekto vyhrá milióny a niekto nič? Ako to, že sa stávajú veci s takou malou pravdepodobnosťou, že iba neveriacky krútime hlavou?

Zdroj: tems

​Všimli ste si, koľko historických momentov si tohto roku pripomíname, pretože sa odohrali v rokoch končiacich číslom osem? 1968, 1948, 1938, 1918, 1848, 1648, 1618, 1348, 1278 a tak ďalej.

Tiež éra moderných antibiotík sa začína rokom s osmičkou na konci, v roku 1928, keď úplná náhoda pomohla Alexandrovi Flemingovi k objavu penicilínu. Tvrdí sa, že mu splesnivela desiata. Nešlo síce o párok, ako sa traduje, ale fakt je, že skutočne náhodou našiel na starej Petriho miske usadenú pleseň. Tá hubila istý druh baktérií – stafylokoky. A takto, len akoby mimochodom, došlo k obrovskému pokroku v medicíne.

Sú všetky tieto osmičkové výročia len veľká náhoda, alebo majú v sebe niečo osudové? Alebo si len výročia končiace na iné číslice iba toľko nevšímame? Čo napríklad 1989 a 1939?

Píše sa rok 1993 a zostáva pár dní do konca natáčania. Vrana je náročný film, temný, ponurý a smutný. Hlavne drastická scéna, pri ktorej zomrie hlavný hrdina. Mladá herecká hviezda Brandon Lee dá do svojho výkonu všetko. Padne výstrel a jeho postava sa zosunie k zemi. Stop! Hotovo! Perfektné! Ozve sa potlesk štábu. Brandon Lee však nevstáva, aby sa poďakoval. Taký je vyčerpaný. Po chvíli však všetkým dôjde, že nevstane už nikdy.
V zbrani, ktorú na neho jeho protivník namieril, bol ostrý náboj. Nikto nevie prečo.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.