Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
30.11.2018, 16:48

Tréner Pavel Hapal: Je poverčivý a bojí sa aj čiernej mačky

Od októbra je reprezentačným trénerom slovenských futbalistov a za sebou má prvé dva zápasy v tejto funkcii.

Tréner Pavel Hapal: Je poverčivý a bojí sa aj čiernej mačky
Zdroj: Miroslava Spodniaková

PAVEL HAPAL (49) patril medzi moderných hráčov, v súčasnosti patrí do generácie progresívnych trénerov. Kto ho oslovil, či chce byť reprezentačným trénerom Slovenska? Ako sa tréner cíti, keď vyjde na slávny štadión, na ktorom hrával ešte ako hráč? A prečo nosí v toaletnej taške strašidlo?

Zdroj: HN

Keď odstúpil z postu reprezentačného trénera Ján Kozák, v médiách boli ankety, kto ho nahradí. Na prvom mieste ste zvyčajne boli vy. Počítali ste s tým, že vás futbalový zväz osloví?
Zo začiatku som o tom ani nepremýšľal, ale keď som videl tie ankety, samozrejme, že ma ovplyvňovali. Napriek tomu som vôbec nečakal, že ma SFZ osloví, a hovorím to úprimne. Neprežíval som to tak, že by som sedel doma pri počítači, čítal všetky články o futbale a čakal na telefonát od zväzu. Nehovoril som si, že to miesto musím dostať. Keď ma nakoniec prezident SFZ Ján Kováčik oslovil, samozrejme, že ma to potešilo.

Ako to prebieha pri angažovaní trénera? Volal niekto zo zväzu, či by ste funkciu trénera vzali?
Ako som spomenul, oslovil ma sám prezident Kováčik. Asi štyri dni po tom, ako odstúpil predchádzajúci tréner, mi prezident SFZ telefonoval. Stretli sme sa a dohodli sa.

Vo futbale fungujú rôzni manažéri, ktorí sa starajú o hráčov. Lenže manažérov majú aj tréneri. Vy máte tiež?
Nie. Ako hráč som spolupracoval s jedným pánom z Kolína nad Rýnom. Nebol to môj manažér, ale bol pri mojom prestupe z Olomouca do Bayeru Leverkusen. Vytvorili sme si dobrý vzťah, takže aj keď som potom prestupoval do Tenerife, neskôr do Sparty Praha a znova do Olomouca, spolupracoval som s ním, no nikdy sme nemali podpísanú žiadnu manažérsku zmluvu.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.