Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
04.10.2019, 14:00

Stvoril kultové S.O.S. či Mafstory. Aké to bolo hrať ho sále plnej mafiánov?

• Je autorom a režisérom diel, o ktorých sa dnes hovorí ako o kultových. Seriálové Mafstory, skečové S.O.S., divadelné English is easy, Csaba is dead, muzikálová FRIDA, Fontána pre Zuzanu a mnohé ďalšie.
  • Vizionársky režisér a scenárista KAROL VOSÁTKO (54) má v súčasnosti s manželkou vlastné divadlo La Komika, v ktorom sú jeho hry od začiatku založenia divadla vypredané.
  • Kvôli rozhovoru sme sa stretli práve v La Komike v centre Bratislavy v historickej budove na pešej zóne.
Stvoril kultové S.O.S. či Mafstory. Aké to bolo hrať ho sále plnej mafiánov?
Zdroj: Patrik Ratajský

V podobných priestoroch, v akých je dnes vaše divadlo, sa pred stáročiami hrávali kocky a robili sa zábavy. Je to aj história tohto priestoru?
Áno, je to priestor s historickou charizmou, do ktorého sa kedysi chodili zabávať mešťania. Priestory nášho divadla boli vtedy priľahlé miestnosti, v ktorých bol niečo ako bar, hrávali sa tu kocky, karty a ďalšie hry.

Zhruba o akom období hovoríte?
Okolo roku 1600. Neskôr, v prvej polovici 20. storočia, tu spieval František Krištof Veselý, a keď sa začínali v Bratislave prvé filmové premietania, tak práve tu bolo jedno z prvých. Pre divadlo som hľadal priestory v centre, lebo typ divadla, ktorý robím, patrí práve sem. Ľudia po predstavení väčšinou zostanú v centre, idú si ešte posedieť a zabaviť sa.

Máte rád bratislavské centrum?
Mám. Práve preto som hľadal dva roky, kým sa mi podarilo získať tento priestor. Keď sme sem prišli, steny boli biele ako v sklade, dnu nič nebolo, ale postupne sme to prerobili na divadlo s krásnou atmosférou. Aj herci, aj diváci sa tu cítia príjemne a to je podstatné.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.