To, či máte nárok na kúpeľnú liečbu, si môžete overiť v indikačnom zozname, ktorý je voľne dostupný na internete. Tu sú vymenované diagnózy a zároveň aj kontraindikácie, ktoré môžu byť prekážkou pre kúpeľnú liečbu. Ak si nie ste istí, či diagnóza patrí do zoznamu, kontaktujte svojho všeobecného lekára alebo lekára špecialistu, ktorý vás lieči a najlepšie pozná váš zdravotný stav. On zároveň vyplní aj žiadosť.
Dĺžka čakania na liečbu
Každá poisťovňa má zverejnený prehľad vyšetrení potrebných na vystavenie návrhu na kúpeľnú starostlivosť, preto pri podaní žiadosti nezabudnite priložiť aj tieto potrebné dokumenty. „Takisto sa prikladajú aj klinické a laboratórne vyšetrenia nie staršie ako tri mesiace,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, špecialistka externej komunikácie a hovorkyňa zdravotnej poisťovne Union.
Po zaslaní dokumentácie nasleduje v poisťovni schvaľovací proces, ktorý trvá spravidla 30 dní. Zdravotná poisťovňa čiastočne uhrádza kúpeľnú starostlivosť pri ochoreniach, ktoré sú v Indikačnom zozname pre kúpeľnú starostlivosť zaradené do skupiny B. V takomto prípade však poistencovi neprepláca nič. Náklady na zdravotnú starostlivosť, teda procedúry a vyšetrenia v kúpeľnom zariadení, hradí za poistenca zdravotná poisťovňa priamo kúpeľom. Poistenec hradí kúpeľom iba poplatok za ubytovanie a stravu.
Existujú aj situácie, keď chce pacient absolvovať poisťovňou hradenú kúpeľnú liečbu bez ubytovania. V prípade takéhoto záujmu zo strany poistenca je možné kúpeľnú starostlivosť absolvovať aj ambulantne. Takéto spôsoby absolvovania liečby sa objavujú naj...
Zostáva vám 85% na dočítanie.