27.01.2017, 17:46 Aktualizované o 17:46, 27.01.2017

Číňania si zarezervovali košický U. S. Steel. Osud spoločnosti je pre nás životne dôležitý, tvrdí Fico

Američania podpísali s čínskou spoločnosťou He Steel memorandum o porozumení.

Predaj košických železiarní U. S. Steel štartuje. Americkí majitelia dávajú zelenú čínskej He Steel Group, čím zmietajú iné ponuky zo stola.

Podľa informácií HN obe spoločnosti podpísali vo štvrtok v Pittsburghu memorandum o porozumení. Začína sa tak vstup čínskeho kapitálu do košickej fabriky. „K tejto téme sa nebudem vyjadrovať,“ uvádza hovorca košického U. S. Steelu Ján Bača.

​Zo zistení HN vyplýva, že nasledujúcim krokom bude takzvaná due diligence, ktorá odštartuje v priebehu februára. Z európskeho hľadiska označuje komplexný audit – teda hĺbkovú kontrolu či previerku podniku.

„Memorandum nemá presné pravidlá, ale stanovujú sa v ňom konkrétne hranice obchodu a termíny. Vy za takých okolností máte záujem a my za týchto podmienok vieme predať. Podpis memoranda zároveň odblokuje iných záujemcov,“ vysvetľuje viceprezident Zväzu strojárskeho priemyslu Juraj Borgula.

!-- Banner pre pozíciu

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.