Prísady do jedál, ktoré liečia. Čo zaberá na boľavé zuby a žalúdok či podporuje chudnutie? Určité druhy korenia dokážu pomôcť pri rôznych zdravotných problémoch.
Vedci chcú zlepšiť úspešnosť dojčenia, budú skúmať čuch novorodencov Jedným z plánovaných výsledkov projektu naplánovaného na osem rokov sú aj odporúčania, ktoré by mali úspešnosť dojčenia zlepšiť.
Znaky jedného druhu rakoviny je teraz možné zistiť pri výdychu Existuje potenciál pre jednoduchý, cenovo dostupný, rýchly a neinvazívny spôsob kontroly ochorenia.
Nebezpečný odpad. Viete, ako likvidovať lieky či vitamínové doplnky? A ako triediť ich obaly? Radia experti Pozor aj na ortuťové teplomery, nevyhadzujte ich do bežného komunálneho odpadu.
Komáre sa premenili na lietajúce injekčné striekačky s vakcínou Po úspechu mRNA vakcíny proti covidu sa veľké nádeje upierajú k mRNA vakcínam zacieleným na zimničky.
Covid má prekvapivý vplyv na nádory, hlásia lekári. Zistenie ukazuje na nový spôsob kontroly rakoviny Koronavírus dokáže vrátiť imunitné bunky späť k ich pôvodnej práci: k obrane tela pred rakovinou.
Nová štúdia vedcov. Budeme mať v pohári liek proti rakovine hrubého čreva? Zdá sa, že látka v obľúbenom nápoji je užitočná pri boji so zákerným ochorením.
Je céčko nenahraditeľný vitamín alebo len preceňovaný doplnok? A čo dokážu infúzie? Lekár búra mýty Vníma sa ako zázračný pomocník najmä počas chladných mesiacov. Je však jeho význam naozaj taký veľký?
Každý siedmy človek by dokázal chodiť, ukazuje štúdia o rehabilitácii robotmi Kľúčovú úlohu hrá po mozgovom infarkte alebo hemoragických príhodách čas.
Ako môžem ako jednotlivec predchádzať odolnosti voči antibiotikám? Odborníci prinášajú rady Negatívne trendy vo svete aj u nás sledujú najmä u enterobaktérií odolných voči antibiotikám poslednej voľby.
Kašlete? Možno je to z upratovania. Chemické prostriedky škodia podobne ako fajčenie Choroba, ktorá zabíja. Veľa ľudí však netuší, že ju má. K lekárovi idú, až keď majú výrazne poškodené pľúca.
Koľko nás stoja psychické choroby. Odborníci zverejnili unikátne dáta, vyšlo im zarážajúce číslo Rozsiahla kampaň má zvýšiť povedomie o duševnom zdraví mužov a destigmatizovať túto oblasť.
Riziká a pomocníci pohybového systému. Ako si udržať zdravé cievy Pozrieme sa na to, kedy spozornieť a čo všetko nás môže v tomto ohľade varovať.
Lieky na chudnutie môžu pomôcť pri alzheimerovi či covide, tvrdia nové štúdie. Pribúdajú však aj úmrtia Vychádzajú nové a nové výskumy o potenciálnom širokom využití liečív na cukrovku.
Hrozby v tabletkách. Aké sú nebezpečné kombinácie liekov a potravín? K desiatim až dvadsiatim percentám hospitalizácií dochádza pre nesprávne užitie liekov.
Skryté časované bomby v našom tele. Ako si poradiť so zápalmi Budeme si všímať ich zdravotné a fyziologické parametre.
Akou vážnou sa môže stať sezónna depresia a prečo sa nemusí týkať len jesene a zimy Sezónna afektívna porucha sa môže objaviť aj v lete. Prnášame dôvody, prečo sa to deje a ako ju môžete liečiť.
Zarážajúci trend, ktorý ortopédi nečakali. Prečo štyridsiatnici končia na operačných stoloch? Za posledné roky zaznamenali nárast mladších pacientov s pokročilou osteoartrózou.
Historický moment. Prvého človeka na svete zbavili cukrovky, už nemusí užívať inzulín U ženy sa podarilo vyliečiť ochorenie pomocou transplantácie kmeňových buniek.
Emócie posilňujú schopnosť kontextovej pamäte ukladať podrobnosti, vedci objavili nové spojenie Vedci počas magnetickej rezonancie pri emotívnych situáciách, na ktoré si účastníci jasne spomínali, odhalili spojenie medzi časťou mozgu aktivovanou pri spomínaní a časťou aktivovanou pri emóciách.
Bezpečnosť mRNA vakcín sa neustále monitoruje aj po ich uvedení na trh, tvrdí ústav na kontrolu liečiv Vďaka účinkom mRNA vakcín je človek pred ochorením chránený bez toho, aby musel prejsť samotnou infekciou, prípadne bude mať infekcia výrazne ľahší priebeh.
Aký je život s reumatoidnou artritídou? Aj napriek liečbe výrazne ovplyvňuje jeho kvalitu, ukazuje prieskum Veľké bolesti pri fyzických aktivitách, pravidelnom pohybe alebo športe uvádza až 20 percent respondentov.
Nobelovu cenu za medicínu získala dvojica, ktorá objavila mikroRNA Laureátov vybralo Nobelovo zhromaždenie Karolínskeho inštitútu v Štokholme.
Budeme si vakcínu proti bežnému vírusu aplikovať sami a bez vpichu? Američania to už robia Doteraz vakcináciu musel vykonávať zdravotník.
Mýty o zhubných ochoreniach krvi môžu zabíjať. Na čo si dať pozor Pozreli sme sa na najčastejšie nepravdy.