100

Články s tagom: Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini
Predseda strany Hlas-SD

Vek: rokov

Narodenie: 6.10.1975 (Banská Bystrica)

Vzdelanie: vysokoškolské, Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Ekonomická fakulte Technickej univerzity v Košiciach

Sociálne siete a kontakty

logo facebooku

logo instagramu

logo twitteru

logo webu

O Petrovi Pellegrinim

Peter Pellegrini je ľavicový politik, bývalý predseda vlády a Národnej rady SR za Smer. Aktuálne je predsedom opozičnej strany Hlas - sociálna demokracia, ktorú v parlamente zastupuje viacero nezaradených poslancov. Narodil sa 6. októbra 1975 v Banskej Bystrici.

Peter Pellegrini vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo, investovanie na dvoch vysokých školách - na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach.

Do politiky sa dostal vďaka Smeru, ktorého je zakladajúcim členom. V rokoch 2002-2006 pôsobil ako asistent poslanca Ľubomíra Vážneho, neskôr sa stal sám poslancom. Pellegrini sa chopil premiérskeho postu po tom, ako v roku 2018 predseda Smeru Robert Fico odstúpil po masových demonštráciách, ktoré vyvolala vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Predtým pôsobil Peter Pellegrini ako štátny tajomník, minister či predseda parlamentu Po voľbách v roku 2020 sa spolu s časťou poslaneckého klubu od Smeru vyčlenili a založili vlastnú stranu Hlas-SD.

Peter Pellegrini a jeho rodina

Peter Pellegrini nie je ženatý a nemá žiadne deti. Jeho mama je vyštudovaná učiteľka a otec vyučený automechanik.

Zobraziť viac
menuLevel = 2, menuRoute = slovensko/peter-pellegrini, menuAlias = peter-pellegrini, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. júl 2024 20:38