Takto si tu žijeme v kyberpriestore. Bezpečnosť je jedna, prístupy rôzne Je rozdiel v prístupe ku kybernetickej bezpečnosti v súkromnom a verejnom sektore? Je to debata na desiatky hodín, ale rozdiely sa dajú popísať.
Aké opatrenia potrebujete? Nová legislatíva kladie väčší dôraz na systematické riadenie kybernetických rizík.
Zákon, rozpočty a praktické kroky Investície do kybernetickej bezpečnosti rastú pod tlakom legislatívy, technologických trendov aj geopolitického napätia. Aktuálne pozeráme na investície a povinnosti optikou nového zákona.
Zákon o kybernetickej bezpečnosti je schválený. Ako ďalej? Čakali na to tisícky firiem a inštitúcií. Od januára 2025 bude účinný nový zákon o kybernetickej bezpečnosti.
Falošný šéf, skutočné straty Ako „finančák“ to možno dobre to poznáte – pracovný zhon, studená káva a vy neviete, čo skôr.
Nedostatok odborníkov ohrozuje našu schopnosť čeliť digitálnym hrozbám RIEŠENIA Rastúci počet kyberútokov na Slovensku, aj vo svete, vytvára bezprecedentný tlak na dostupnosť odborníkov v digitálnej bezpečnosti. Aké riešenie ponúka moderný prístup k zabezpečeniu?
Opakujeme: Hľadáme bezpečákov! Problém Slovenska je rovnaký ako ten vo svete - nedostatok disponibilných profesionálov v kyberbezpečnosti. Pritom záujem pracovať v tejto oblasti je obrovský. Kde sa to zacviklo?
Hekerom môže byť ktokoľvek PORADŇA Zamysleli ste sa nad tým, že za kybernetickými útokmi nemusí vždy stáť profesionálny heker? A prečo na to upozorňujem?
Desatoro kybernetickej bezpečnosti. Aj pre vás Malé, stredné, veľké firmy, živnostníci, školy, nemocnice, inštitúcie aj domácnosti. Ak ide o kybernetickú bezpečnosť, manuál je pozoruhodne rovnaký.
Vyčkávanie by nás zničilo REPORTÁŽ Na Kongrese Nemocničné informačné systémy sa stretávajú informatici, manažéri kybernetickej bezpečnosti zo zdravotníckych zariadení a v neposlednom rade aj riaditelia a lekári.
Cítite sa bezpečne v zdravotníctve? Téma Ani špičkové technológie nás neobránia, ak nie sú vzdelaní a opatrní používatelia a zodpovední štatutári. Lebo kybercunami sa blíži. Fakty a skúsenosti sú neľútostné.
Zákon prikazuje overovať bezpečnosť, ale nedáva exaktný návod Novelizácia zákona o kybernetickej bezpečnosti nám pridá na povinnostiach a zodpovednosti.
Ohrozí malá rybka veľkú loď? Aj najmenšia rybka vo vašom dodávateľskom reťazci môže vaše podnikanie ohroziť.
Útoky cez dodávateľov? Bolia všetkých Evidujeme značný nárast kybernetických incidentov cez dodávateľské reťazce a cez služby poskytované tretími stranami
AC/DC, pivná potopa a ďalšie OT hrozby Kyberútoky v priemysle môžu spôsobiť aj absurdné situácie, no následky sú vážne.
Konvergencia, segmentácia, nulová dôvera. A nad tým dáždnik AI Digitalizácia skladá do seba informačné a prevádzkové technológie ako puzzle. Odvrátená tvár tejto skladačky sú nové výzvy v bezpečnosti.
Len aby naše nadšenie nepredbehlo bezpečnosť Zatiaľ čo smart budovy a elektromobilita prinášajú významné výhody v oblasti efektivity, komfortu a udržateľnosti, zároveň predstavujú nové ciele pre kybernetické hrozby.
Kritická infraštruktúra, priemyselné linky až po smart budovy. Aká je bezpečnosť? Bezpečnosť prevádzkových technológií je kľúčová pre každodenný život.
Čo príde po IT kolapse? Už prišlo. Phishingové kampane a útoky VAROVANIE Zažili sme fenomén Čiernej labute. Keď v piatok 19. júla nastal rozsiahly globálny výpadok IT systémov, média dostali v ospalom letnom čase chutné sústo.
Výsledky sú, teraz nasledujú opatrenia PORADŇA Brániť sa treba s rozumom. Pomôže analýza rizík i školenia zamestnancov.
Celý život je riziko. A napriek tomu sme tu EXPERTÍZA Podľa zákona o kybernetickej bezpečnosti je riziko miera kybernetického ohrozenia.
Riziká tu budú vždy. Ako budete s nimi žiť? TÉMA Vitajte vo svete kybernetickej bezpečnosti! Analýza rizík je bolestivá téma, firmy jej často nerozumejú alebo sa jej obávajú. Pritom reálna analýza rizík vám uľahčí rozhodovanie. Upracete vo firme - priority aj kolegov
Zoberte si na pomoc aj virtuálneho asistenta Firmy čelia mnohým kybernetickým hrozbám, ktoré ich môžu zasiahnuť cez široké spektrum vektorov. Správcovia zodpovední za IT bezpečnosť tak majú neľahkú úlohu reagovať na detekcie z rôznych bodov – od počítačov cez mobilné zariadenia až po cloud.