Je užitočné odhaliť slabé miesta skôr, než to urobia útočníci a regulátor Hackeri najlepšie vedia, akí sme zraniteľní. Ak ich máte na svojej strane, vaša šanca prežiť v kyberpriestore bez vážnej ujmy sa zvyšuje.
Robíme si poriadok: mapujeme aktíva Po audite bezpečnosti už vieme, že naša fiktívna firma Chrum&Chrum má pred sebou poriadnu dávku práce. Objavili sa zraniteľnosti, slabé miesta v procesoch aj technické nedostatky.
Ofenzívna bezpečnosť - ťažko na cvičisku, ľah... ľahšie na bojisku Ofenzívna bezpečnosť je dnes už štandardom pri niektorých vysoko regulovaných odvetviach či špecializovaných útvaroch jednotlivých zložiek bezpečnostných agentúr. A rozhodne nejde iba o dobre známe názvy z filmov, ako sú CIA, alebo FBI.
Ofenzívna bezpečnosť znamená, že nestojíte bezmocne v kúte Kybernetických útočníkov nezaujíma, či ste malá alebo veľká firma. Hľadajú vaše slabé stránky. Odpoveďou je – nájdite si ich skôr.
Čas na realitu: Ako sme na tom s kyberbezpečnosťou? Poradňa manažéra kybernetickej bezpečnosti 2/12. Druhý mesiac a ďalšie kroky na ceste k odolnosti.
Únava môže byť signálom anémie. Kedy je čas dať si spraviť krvný obraz? Časté bolesti hlavy, únava alebo bledosť môžu byť signálom problémov s krvinkami. Kedy je vhodné poradiť sa s lekárom? PR články
Digitalizácia vo firme? Aký má vplyv na zamestnancov Digitalizácia je dnes neoddeliteľnou súčasťou moderných firiem. Tento trend ovplyvňuje spôsob riadenia podnikov, komunikáciu so zákazníkmi, ale aj samotnú prácu zamestnancov. Poďme si spolu zanalyzovať, aký vplyv má digitalizácia na zamestnancov, a ako sa s ňou dokážu vyrovnať. PR články
Dôvera prináša vylepšenia pre pacientov i pre lekárov Jedným z jej tromfov je elektronický recept, ktorý dnes slúži všetkým. ZDN Natív
Obstarávate? Dodávate? V oboch prípadoch je to náročné, tak sa príďte poradiť Na Slovensku je viac ako desaťtisíc subjektov, ktoré majú povinnosť verejného obstarávania. PR články
Počítače sú v bezpečí vypnuté a v trezore. Ale je aj iná možnosť Pohybujem sa v prostredí finančných poradcov. Niet divu, že v posledných týždňoch počúvam stále dokola to isté. Kedy bude kataster znova plnohodnotne fungovať?
Nech sa deje v IT čokoľvek, otázka je jediná: Zálohujete? Zachránili zálohy na katastri Slovensko? Nuž, vo významnej miere áno. Po každom medializovanom kyberútoku sa zdvihne vlna záujmu o zálohovanie a s tým aj vlna revízií a mýtov.
Obnova po ransomvéri: prečo to nie je len o zálohách Incident, ktorý nedávno postihol slovenský kataster, okamžite upriamil pozornosť širokej verejnosti na kybernetickú bezpečnosť.
Takto to robím ja. Poradňa manažéra kybernetickej bezpečnosti 1/12 Každý mesiac sa bude s vami deliť o svoje praktické skúsenosti skúsený profesionál. Budeme svedkami spoločnej cesty bezpečáka a firemného manažmentu. Táto cesta totiž čaká toho roku aj stovky a tisíce slovenských firiem!
Ako dnes (naozaj) prebiehajú ransomvérové útoky Od jednoduchých emailových príloh až po sofistikované služby na čiernom trhu.
Tak už sa nám stalo. Vieme, ako bolí kyberútok Ransomvérový útok na kataster nám ukázal, ako ľahko padne falošný mýtus “veď kto by sa o nás zaujímal”. Začiatkom januára sa Slovensko zobudilo. Doslova a dopísmena.
Takto si tu žijeme v kyberpriestore. Bezpečnosť je jedna, prístupy rôzne Je rozdiel v prístupe ku kybernetickej bezpečnosti v súkromnom a verejnom sektore? Je to debata na desiatky hodín, ale rozdiely sa dajú popísať.
Aké opatrenia potrebujete? Nová legislatíva kladie väčší dôraz na systematické riadenie kybernetických rizík.
Zákon, rozpočty a praktické kroky Investície do kybernetickej bezpečnosti rastú pod tlakom legislatívy, technologických trendov aj geopolitického napätia. Aktuálne pozeráme na investície a povinnosti optikou nového zákona.
Zákon o kybernetickej bezpečnosti je schválený. Ako ďalej? Čakali na to tisícky firiem a inštitúcií. Od januára 2025 bude účinný nový zákon o kybernetickej bezpečnosti.
Falošný šéf, skutočné straty Ako „finančák“ to možno dobre to poznáte – pracovný zhon, studená káva a vy neviete, čo skôr.
Nedostatok odborníkov ohrozuje našu schopnosť čeliť digitálnym hrozbám RIEŠENIA Rastúci počet kyberútokov na Slovensku, aj vo svete, vytvára bezprecedentný tlak na dostupnosť odborníkov v digitálnej bezpečnosti. Aké riešenie ponúka moderný prístup k zabezpečeniu?
Opakujeme: Hľadáme bezpečákov! Problém Slovenska je rovnaký ako ten vo svete - nedostatok disponibilných profesionálov v kyberbezpečnosti. Pritom záujem pracovať v tejto oblasti je obrovský. Kde sa to zacviklo?
Hekerom môže byť ktokoľvek PORADŇA Zamysleli ste sa nad tým, že za kybernetickými útokmi nemusí vždy stáť profesionálny heker? A prečo na to upozorňujem?
Desatoro kybernetickej bezpečnosti. Aj pre vás Malé, stredné, veľké firmy, živnostníci, školy, nemocnice, inštitúcie aj domácnosti. Ak ide o kybernetickú bezpečnosť, manuál je pozoruhodne rovnaký.
Vyčkávanie by nás zničilo REPORTÁŽ Na Kongrese Nemocničné informačné systémy sa stretávajú informatici, manažéri kybernetickej bezpečnosti zo zdravotníckych zariadení a v neposlednom rade aj riaditelia a lekári.
Cítite sa bezpečne v zdravotníctve? Téma Ani špičkové technológie nás neobránia, ak nie sú vzdelaní a opatrní používatelia a zodpovední štatutári. Lebo kybercunami sa blíži. Fakty a skúsenosti sú neľútostné.
Zákon prikazuje overovať bezpečnosť, ale nedáva exaktný návod Novelizácia zákona o kybernetickej bezpečnosti nám pridá na povinnostiach a zodpovednosti.