Musíme sa porozprávať. Veta, ktorú nechce nikto počuť Čo cítiš? Aká bola tvoja predchádzajúca partnerka? Prečo ste sa rozišli? Niečo ťa trápi, zver sa mi. Myslím, že viem, v čom spočíva náš problém. Toto znie medzi partnermi čoraz častejšie. Láska sa mení na lekcie psychoterapie.
V Európe vyčíňajú opičie kiahne, hlásia vyše 40 prípadov Táto vírusová infekcia sa na našom kontinente vyskytuje len zriedka.
Hranie videohier má nečakaný vplyv na IQ detí, hovorí štúdia Výskumníci spojili trávenie viac času hraním videohier so zvýšením inteligencie u detí, čo je do istej miery v rozpore s tvrdením, že hranie je zlé pre mladé mysle.
Na ľudstvo sa prirúti ďalšia pandémia. Vedci hľadajú spôsob, ako zabrániť najhorším škodám Že je covid za nami? Nejasajme, ešte nie je zďaleka vyhrané. A po covide celkom iste príde ďalšia pandémia. Nikto ale zatiaľ nevie, kedy prepukne a aké závažné bude mať následky.
Telo ako skládka toxického odpadu. Čím nás ničí znečistené prostredie Cvičíte, jete zdravo a striedmo a napriek tomu vás stíha jedna choroba za druhou. Príčiny môžu tkvieť v zdanlivo nevinných každodenných predmetoch či úkonoch. Ako nás ohrozujú plastové fľaše či nepremokavé bundy?
Každodenné návyky, o ktorých si myslíte, že sú škodlivé, ale nie je to tak Ak sa cítite vinní za to, že robíte jednu alebo viacero z týchto bežných vecí, nerobte to. V skutočnosti nie sú vôbec zlé – a niektoré z nich sú pre vás dokonca dobré.
Polovica hospitalizovaných s covidom má po dvoch rokoch stále symptómy Výskum na pacientoch z Wu-chanu odhaľuje dôsledky dlhého covidu, pričom 11 percent sa ešte stále nevrátilo do práce.
Zo západu mieri votrelec. Predátorský sršeň sa do Európy pôvodne dostal v kontajneri Včele medonosnej hrozí z juhu a západu Európy nebezpečenstvo. Je to jednak parazit blyskáčik úľový, bežne nazývaný malý úľový chrobák (Aethina tumida) a tiež sršeň ázijský (Vespa velutina).
Spoznajte svoje zažívacie ťažkosti. Kedy vás bolí pečeň, kedy žalúdok a čo naznačí zažltnuté bielko? Tráviaca sústava je zložitá a jednotlivé orgány bývajú náchylné k rôznym chorobám a problémom. Aké sú najčastejšie?
Zmeny počasia naozaj ovplyvňujú naše zdravie. Kto by si mal dať pozor? Mnoho ľudí pri zmene počasia pociťuje bolesti hlavy, kĺbov či ďalšie zdravotné problémy.
Dnes je Európsky deň melanómu. Počet ochorení na rakovinu kože na Slovensku mierne stúpol V štatistikách Svetového fondu na výskum rakoviny, ktoré sledujú globálnu úmrtnosť na melanóm, Slovensko za rok 2020 figuruje na nepriaznivom 4. mieste. Ten typ nádora dokáže rýchlo tvoriť metastázy a postihovať ďalšie časti tela, preto je mimoriadne dôležité zachytiť ho včas.
Jednoduché triky, ako sa zbaviť nepríjemného pálenia záhy Pálenie záhy je častý problém a väčšina dospelých ho zažíva opakovane. Pozrite si, ako sa mu ľahko viete vyhnúť.
Kognitívny vplyv ťažkého covidu je prirovnateľný k 20-ročnému starnutiu, zistila štúdia Všetci vieme, že covid môže viesť k pretrvávajúcej únave a zahmlievaniu mozgu. Ale jedno z doteraz najprísnejších vyšetrení dlhodobých kognitívnych dopadov závažnej infekcie práve prinieslo dosť znepokojujúce výsledky.
Máte pocit, že sa nervovo zrútite? Sedem znakov, že k tomu naozaj smerujete Ak ste v strese a pociťujete tieto príznaky, možno máte nábeh na to, že sa nervovo zrútite.
Máte príznaky jarnej alergie? Toto sú prekvapivé spúšťače, ktorými nie sú pele Tu je niekoľko neočakávaných dôvodov, prečo by ste mohli trpieť príznakmi jarnej alergie.
Ako často by ste mali kŕmiť svojho psa? Obrovská štúdia odhaľuje nečakanú odpoveď Každý pes je iný a v závislosti od vecí, ako je jeho plemeno, veľkosť, vek a zdravotný stav, sa môžu líšiť aj jeho konkrétne stravovacie požiadavky, vrátane toho, čím by ste ho mali kŕmiť a koľko. Ale ako často?
Máte problémy s pamäťou? Tieto vyzerajú ako Alzheimerova choroba, ale nie sú Výpadky pamäte nie sú vždy spôsobené Alzheimerovou chorobou. Dôvodom môžu byť depresie, infekcie, dokonca aj nedostatok vitamínov.
Kvíz: Alergie trápia stále viac ľudí. Čo o nich viete? Jar je tradične sezónou alergénov v prírode, ľudí však vedia potrápiť aj doma či z potravín. Vyskúšajte si svoje znalosti v kvíze, čo o nich viete.
Odborník: Ak k nám prestane prúdiť ruský plyn, priemyselné podniky zastavia výrobu. Pri rope je riziko menšie Čo sa stane, ak k nám z Ruska prestanú prúdiť ropa a plyn? Čo sa nebude dať na našom území vyrobiť? Odpovedá Andrej Lasz z Asociácie priemyselných zväzov a dopravy.
Keď láska lezie na mozog. Máme nad ňou moc, alebo nás „hormonálna chémia“ ovládne úplne? V nedeľu opäť nastal „lásky čas“, a tak sa rozdávali bozky pod rozkvitnutými stromami. Viete, čo sa pri tom deje v našom mozgu?
Spánok nič nenahradí. Kedy naposledy jesť a ako pomôže tenisová loptička proti chrápaniu? Spánkovým problémom sa dá mnohokrát predísť. Ako sa teda na spánok pripraviť? Čomu sa vyvarovať a čo naopak kvalitnému vyspaniu pomáha?