Youtube
StoryEditor

Obdivuje Hitlera a kandidoval za Kotlebu, teraz mu hrozí väzenie

29.07.2016, 10:33
Autor:
TASRTASRchocho
Mariánovi Magátovi hrozí až osem rokov väzenia.

Radikálovi Mariánovi Magátovi, ktorý je známy svojim obdivom k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi, hrozí osemročné väzenie za nedovolené ozbrojovanie. Informáciu priniesol portál aktuality.sk.

Web sa odvoláva na informáciu hovorcu Krajskej prokuratúry v Žiline Milana Cisárika. "Prokurátorka Okresnej prokuratúry Čadca podala dňa 25.7.2016 obžalobu na Mariána M. obvineného zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. O podanej obžalobe bude rozhodovať Okresný súd v Čadci," uviedol pre portál Cisárik.

Prípad sa má týkať nelegálnej držby krátkej ručnej palnej zbrane, takzvaného opakovacieho revolvera. Mariána Magáta spolu s jeho kamarátom zadržala polícia ešte na prelome rokov 2015/2016. O zbrani tvrdil, že ju našiel náhodou.

Magát kandidoval v marcových parlamentných voľbách za ĽS NS Mariana Kotlebu z 88. miesta.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. január 2026 14:02