Peter SaganTASR/AP

04.08.2017, 19:53

Víťazom poslednej 7. etapy cyklistických pretekov Okolo Poľska sa stal Holanďan Wout Poels z Team Sky, keď v záverečnom špurte zdolal Brita Adama Yatesa z tímu Orica-Scott a Poliaka Rafala Majku z Bora-Hansgrohe.

Celkovým víťazom pretekov sa stal belgický cyklistka Dylan Teuns z BMC Racing Team.

V 132 km dlhej etape, ktorá sa končila v Tatranskej Bukovine zažiaril aj slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe. Dvojnásobný majster sveta bol viac ako 30 kilometrov v úniku a bojoval o etapové víťazstvo, ale dva kilometre pred cieľom mu pri náročnom stúpaní došli sily a dostihla ho skupina favoritov.

Sagan sa stal víťazom bodovacej súťaže a získal biely dres. V poslednej etape prišiel do cieľa napokon na 34. mieste, celkovo skončil 49. Jeho tímový kolega a krajan Erik Baška do poslednej etapy nenastúpil.

"Dnešná etapa bola ťažká a celkovo celá Tour de Pologne bola náročná, ale dopredu nás poháňali veľké davy divákov a fanúšikov z Poľska a zo Slovenska. Škoda, že Rafovi ušlo víťazstvo len o dve sekundy, ale určite to nie sú naše posledné preteky. Taktika bola, aby som išiel do úniku a zostal vpredu, aby som pomohol Rafovi, ak by potreboval. Celý týždeň bol dosť náročný, nebolo to jednoduché, ale už je koniec a s ním aj čas sústrediť sa na ďalšie preteky," uviedol Sagan na sociálnej sieti.

výsledky 7. etapy (Tatranská Bukovina, 132,5 km): 1. Wout Poels (Hol./Team Sky 3:26:20 h, 2. Adam Yates (V. Brit/Orica-Scott) rovnaký čas ako víťaz, 3. Rafal Majka (Poľ./Bora-Hansgrohe), 4. Wilco Kelderman (Hol./Team Sunweb), 5. Dylan Teuns (Bel./BMC Racing Team), 6. Domenico Pozzovivo (Tal./AG2R La Mondiale) všetci + 5 s, 7. Sam Oomen (Hol./Team Sunweb) + 12, 8. Jack Haig (Austr./Orica-Scott) + 14, 9. Tejay Van Garderen (USA/BMC Racing Team) + 18, 10. Rui Alberto Faria da Costa (Por./UAE Team Emirates) + 54, ... 34. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +2:21.

celkové poradie: 1. Dylan Teuns (Bel./BMC) 27:07:47 h, 2. Majka +2 s, 3. Poels +3, 4. Kelderman (Hol.) +10, 5. Yates +13, 6. Pozzovivo +23, 7. Ooomen +36, 8. Haig +57, 9. Vincenzo Nibali (Tal./Bahrain-Merida) + 1:19 m., 10. da Costa + 1:22, ... 35. SAGAN +17:03.

01 - Modified: 2024-04-03 22:06:46 - Feat.: - Title: "Je čas zasadnúť opäť do sedla." Sagan začal po operácii trénovať 02 - Modified: 2024-03-21 17:27:20 - Feat.: - Title: V Senici našli telo zastrelenej cyklistky. Vrahom má byť bývalý manžel, ktorý si potom vzal život 03 - Modified: 2024-03-19 13:50:00 - Feat.: - Title: KVÍZ Viete, ktoré známe osobnosti si kúpili druhý domov a kde? Otestujte sa! 04 - Modified: 2024-02-23 13:28:51 - Feat.: - Title: Peter Sagan musel podstúpiť operáciu. Má problémy so srdcom a bude musieť vynechať preteky 05 - Modified: 2023-12-16 19:02:53 - Feat.: - Title: Víťazom ankety Zlatý pedál sa stal premiérovo Martin Svrček
26. apríl 2024 11:51