Pánik potvrdil skvelú formu. Získal dva body a dostal sa medzi hviezdy zápasu

10.10.2017, 07:18
V permanencii bol aj ďalší Slovák, Zdeno Chára, ktorého Boston prehral s Coloradom.

Slovenský hokejista Richard Pánik si v noci na utorok pripísal v zámorskej NHL gól a asistenciu, jeho Chicago však prehralo v Toronte 3:4 po predĺžení.

Pánik nastupujúci v prvom útoku Blackhawks najprv v 8. minúte asistoval pri góle kapitána Jonathana Toewsa na 2:0 a v 48. minúte svojím tretím tohtosezónnym presným zásahom zvýšil na 3:1 pre hostí. Dvadsaťšesťročný krídelník v presilovke pohotovo poslal puk do odkrytej bránky po tom, čo sa k nemu nečakane odrazil od zadného mantinelu po delovke Gustava Forslinga. "Jastrabi" však nádejný náskok neudržali, Connor Brown a James van Riemsdyk zachránili pre Toronto predĺženie, v ktorom rozhodol o triumfe domáceho tímu Auston Matthews.

Pánik, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, potvrdil skvelú formu v úvode sezóny, po troch stretnutiach má na konte tri góly a dve asistencie.

V ďalšom dueli Boston prehral s Coloradom 0:4. Slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade 21 minút a 55 sekúnd, raz vystrelil na bránku a zaznamenal jednu mínusku. Strelcov Bostonu zarmútil ruský brankár Sergej Varlamov, ktorý zneškodnil všetkých 29 striel a zaknihoval si prvý shutout v sezóne a 22. v profiligovej kariére.

Hráči St. Louis Blues vyhrali na ľade New Yorku Islanders 3:2 po nájazdoch. Hostia viedli po dvoch góloch Vladimira Tarasenka 2:0, ale "ostrovania" v záverečnej šesťminútovke vyrovnali a poslali duel do predĺženia. V nájazdoch skórovali len Blues, keď sa presadili Brayden Schenn a Tarasenko. V bránke Islanders dostal pred Jaroslavom Halákom šancu Nemec Thomas Greiss.

Nechytal ani druhý slovenský brankár v NHL, pred Petrom Budajom dostal v Tampe prednosť Rus Andrej Vasilevskij. Hráči Lightning zdolali Washington 4:3 po predĺžení. Winnipeg s Markom Daňom uspel v Edmontone 5:2, hlavnou postavou zápasu bol dánsky útočník v službách Jets Nikolaj Ehlers, ktorý strelil svoj druhý hetrik v NHL a pridal asistenciu.

Výsledky NHL:
Boston - Colorado 0:4, New York Islanders - St. Louis 2:3 pp a sn, Buffalo - New Jersey 2:6, Toronto - Chicago 4:3 pp (PÁNIK za hostí 1+1), Tampa Bay - Washington 4:3 pp, Edmonton - Winnipeg 2:5, Anaheim - Calgary 0:2

01 - Modified: 2024-04-26 04:58:14 - Feat.: - Title: Černák asistoval, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 05 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
26. apríl 2024 07:24