Tomáš TatarUSA Today

Tatar sa v NHL pobil s fínskym obrancom. Dostal trest na päť minút

14.10.2017, 08:48
Detroit so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom vyhral na ľade nováčika NHL Las Vegas 6:3.

Hokejisti Ottawy zvíťazili v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Calgary vysoko 6:0. Z triumfu mal radosť aj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý odohral v drese Senators ako siedmy bek 9 minút a 34 sekúnd.

V kanadskom derby si udržal čisté konto brankár hostí Craig Anderson, ktorý kryl všetkých 25 súperových striel.

Dosiahol tak premiérový shutout v sezóne a už 39. v profiligovej kariére.

Gólom a asistenciou sa na výhre podieľali Cody Ceci a Mark Stone, Kyle Turris prispel k suverénnemu víťazstvu tromi asistenciami.

Českému veteránovi Jaromírovi Jágrovi nevyšla domáca premiéra v drese Calgary, zaznamenal iba štyri neúspešné strelecké pokusy a odsedel si dve trestné minúty.

Detroit uspel na ľade nováčika z Las Vegas 6:3, v tíme Red Wings sa darilo najmä švédskej dvojici Gustav Nyquist (2+1) a Henrik Zetterberg (1+3). Ich spoluhráč z prvého útoku Tomáš Tatar nebodoval, ale v záverečnej tretine si odsedel päť trestných minút za bitku.

Slovenský krídelník sa v 54. minúte za stavu 5:3 pre hostí pobil s domácim Erikom Haulom. Počas 16:19 min. vyslal na súperovu bránku jednu strelu a pripísal si plusový bod.

Výsledky NHL:
Columbus - New York Rangers 3:1, New Jersey - Washington 2:5, Calgary - Ottawa 0:6, Colorado - Anaheim 3:1, Vegas - Detroit 3:6

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
26. apríl 2024 04:18