Chlebáková tesne za stupňami

16.03.2006, 23:00

Slovenská telesne postihnutá zjazdárska reprezentantka Iveta Chlebáková si na 9. zimných paralympijských hrách v Turíne vybojovala v obrovskom slalome na trati v Sestriere-Borgate štvrtú priečku. Štyridsaťtriročnú učiteľku delilo od bronzu 2,08 sekundy. Chlebáková už má v zbierke turínsky bronz zo zjazdu. Ďalšie Slovenky v 21-člennom štartovom poli Petra Smaržová a Slávka Janasová obsadili 12., resp. 18. priečku. Paralympijské zlato si suverénne vybojovala Lauren Woolstencroftová z Kanady s výrazným náskokom 1,61 sekundy pred Nemkou Andreou Rothfussovou. Druhé štvrté miesto pre Slovensko pridal v rovnakej disciplíne mužov Martin France.

16. máj 2024 20:02