Úspešná premiéra Molnára na lavičke Artmedie

19.03.2006, 23:00

Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili v 23. kole Corgoň ligy nad Dubnicou 3:2 a dotiahli sa tak na čelo tabuľky. Na lavičke bratislavského mužstva úspešnú premiéru absolvoval tréner Ladislav Molnár. Pre Artmediu to bol úvodný duel v jarnej časti, predchádzajúce dva zápasy neodohral pre nepriaznivé klimatické podmienky.
Včerajší zápas Artmedie bol v centre pozornosti, keďže cez zimnú prestávku predala viacero svojich opôr a rozlúčila sa aj s úspešnou trénerskou dvojicou Vladimír Weiss -- Michal Hipp. Mužstvo pod vedením Molnára (na súpiske vystupuje v pozícii asistenta trénera Emila Stranianeka, pretože klub môže meniť hlavného kormidelníka iba raz počas sezóny) však nesklamalo a vo vynovenej zostave vybojovalo cenné tri body.
Na rozmočenom trávniku sa domáci ujali vedenia už v 6. min., keď si na odrazenú strelu Mikuliča od ľavej žrde počkal Reiter a loptu pohodlne zasunul za chrbát Holeca. Päť minút pred odchodom do šatní zbytočne stratil loptu Staňo a Adam lišiacky pomedzi nohy gólmana Kamenára z ťažkého uhla vyrovnal. Po zmene strán pokračoval otvorený futbal na obidvoch stranách. V 49. min sa v prehustenom priestore pred bránkou po rohu domácich najlepšie zorientoval Straka a bombou dostal svoj tím do vedenia -- 2:1. O dve minúty však už bolo znovu vyrovnané. Hlavný rozhodca Šipoš nariadil za faul Kamenára na Adama pokutový kop a kapitán hosti Kopačka sa z bieleho bodu nemýlil. Víťazný gól usilovnejšej a bojovnejšej Artmedie vsietil tesne pred koncom stretnutia Halenár, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku za chrbát obrany Dubnice. "Mrzí nás rozhodujúci inkasovaný gól tesne pred záverom zápasu, keď sme predtým nedokázali využiť našu dobrú príležitosť," povedal po zápase sklamaný tréner Dubnice Štefan Gergely.
Pozíciu lídra si udržal Spartak Trnava, ktorý remizoval na Pasienkoch s domácim Interom 2:2. Bílí andelé prehrávali 0:1 a 1:2, no zakaždým dokázali odpovedať. V poslednej dvadsaťminútovke hrali hostia oslabení o vylúčeného Kotulu, Inter však rozhodujúci gól vsietiť nedokázal. "Obe mužstvá treba pochváliť, že na ťažkom teréne odviedli kus poctivej roboty. Pribrzdil nás prvý gól, po ktorom chlapci trochu znervózneli," uviedol tréner Spartaka Jozef Adamec. Výborný futbal sa hral v Ružomberku, kde domáce mužstvo zvíťazilo nad Žilinou 2:1. Rozhodnutie v podobe víťazného gólu priniesol v 83. min. striedajúci Dovičovič. Premiérového víťazstva na lavičke Banskej Bystrice sa dočkal kormidelník Dušan Radolský, ktorého zverenci zdolali Púchov 2:0. "Cením si tento výsledok. Myslím si, že sme získali tri body zaslúžene. Rozhodujúci bol náš rýchly gól Semeníka už v druhej minúte. V útoku mu pomáhal Vyskoč, no je to iba jedna z alternatív, ako nahradiť Jakubka," konštatoval Radolský. V zostávajúcom stretnutí 23. kola remizovala Nitra v Trenčíne 1:1.
CORGOŇ LIGA
Výsledky 23. kola: Inter -- Trnava 2:2 (1:1),
góly: 8. Hodek, 58. Šlahor -- 38. Čvirik (11 m), 65. Blaha, 3 438 divákov, Trenčín -- Nitra 1:1 (1:0), góly: 20. Pastva -- 77. Rák, 864 divákov, Ružomberok -- Žilina 2:1 (0:1), góly: 57. Dvorník, 83. Dovičovič -- 20. P. Straka, 2 750 divákov, B. Bystrica -- Púchov 2:0 (2:0), góly: 2. Semeník, 29. Veselý, 2 078 divákov, Artmedia -- Dubnica 3:2 (1:1), góly: 6. Reiter, 49. G. Straka, 88. Halenár -- 40. M. Adam, 51. Kopačka (z 11 m), 2 165 divákov
Program 24. kola -- sobota 25. marca: Dubnica -- Trnava, Nitra -- Inter, Púchov -- Trenčín, Žilina -- B. Bystrica, (15), nedeľa 26. marca: Artmedia -- Ružomberok (10.30).

1. Trnava 23 15 2 6 41:21 47
2. Ružomberok 22 15 1 6 36:18 46
3. Artmedia 21 13 4 4 39:21 43
4. Žilina 22 12 2 8 42:27 38
5. Nitra 23 9 5 9 28:30 32
6. B. Bystrica 23 9 1 13 25:27 28
7. Trenčín 23 7 7 9 20:26 28
8. Dubnica 23 6 7 10 26:33 25