Ďalšími semifinalistami Poprad a Žilina

15.03.2006, 23:00
Hokejisti Popradu a Žiliny zvíťazili aj vo štvrtom zápase štvrťfinále T-Com extraligy a stali sa tak po Košiciach ďalšími semifinalistami.

V Poprade zvíťazili domáci nad Trenčínom 2:1. Rozhodujúci gól domácich strelil jeden z najskúsenejších domácich hráčov Kroták, pre ktorého to bol 300. extraligový gól v kariére. Poprad sa tešil z postupu do semifinále opäť po štyroch sezónach.
Žilinčania rozhodli v súboji so Zvolenom o svojom víťazstve (4:3 pp) aj po štvrtýkrát až po základnom hracom čase. Domáci tím si vypracoval v úvodnej tretine dvojgólový náskok, hostia však dokázali otočiť skóre na 2:3. V 51. poslal Kokavec zápas do predĺženia, v ktorom historický postup pre Žilinu vybojoval Gálik.
Extraliga dnes (od 17.00 hod.) pokračuje na ľade Nitry piatym súbojom medzi domácim víťazom základnej časti a ôsmou Skalicou. Stav po štyroch dueloch je vyrovnaný 2:2.

T-COM
Štvrťfinále
Zvolen (3) -- Žilina (6)
0:4 na zápasy
Štvrtý zápas:
Žilina -- Zvolen 4:3 pp (2:1, 0:2, 0:0 -- 1:0), góly: 12. Špilár, 19. Hreus, 51. Kokavec, 67. Gálik -- 20. Klepáč, 29. M. Bartek, 35. J. Čierny

Trenčín (4) -- Poprad (5)
Poprad -- Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 0:0), góly: 33. J. Faith, 52. Kroták -- 47. Ďurčo

18. máj 2024 09:48