Žilina s Popradom blízko k postupu

14.03.2006, 23:00
Hráči MsHK Žilina a Tatravagónka ŠKP Poprad urobili dôležitý krok k postupu do semifinále, keď vedú vo štvrťfinále nad svojimi súpermi HKm Zvolen, resp. Duklou Trenčín zhodne 3:0.

Dramatickejší zápas sa odohral v Žiline, kde domáci do tretice rozhodli o svojom triumfe až po základnom hracom čase. Žilinčania mohli zvíťaziť ešte pred predĺžením, keď od 37. min. viedli 2:1. V závere však nezvládli koncovku a šesť sekúnd pred záverečnou sirénou vyrovnal na 2:2 po samostatnom nájazde Čierny. O osude stretnutia sa po druhýkrát v tejto sérii rozhodovalo v predĺžení, v ktorom po presnom zásahu Hreusa bola opäť šťastnejšia Žilina. V druhom včerajšom štvrťfinále zvíťazil Poprad nad Trenčínom 3:1. Už v úvodnej minúte otvoril skóre Pavličko a aj keď Heš v druhej tretine vyrovnal na 1:1, domáci sa po góloch Krotáka a Kubenka priblížili k účasti v semifinále. O svojom postupe môžu Žilina a Poprad rozhodnúť už dnes na domácom ľade vo štvrtých zápasoch štvrťfinálovej série (začiatky od 17.00 hod.)

Štvrťfinále
Zvolen (3) -- Žilina (6)
0:3 na zápasy
Tretí zápas:
Žilina -- Zvolen 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 -- 1:0), góly: 18. Krajčí, 37. V. Král, 67. Hreus -- 29. Cibuľa, 60. Čierny

Trenčín (4) -- Poprad (5)
Poprad -- Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), góly: 1. Pavličko, 38. Kroták, 53. Kubenko -- 34. Heš

22. máj 2024 18:31