Miroslav Stoch si obliekol dres reprezentácie naposledy na majstrovstvách Európy 2016, keď odohral sedem minút v zápase proti Walesu (1:2).Reuters

Európska liga: Slavia remizovala na pôde favorita, Stoch prispel gólom

07.03.2019, 20:03
Futbalisti Slavie Praha si vybojovali dobrú pozíciu pred domácou odvetou.

Slovenský futbalista Miroslav Stoch skóroval za Slaviu Praha pri remíze 2:2 vo štvrtkovom prvom osemfinálovom zápase Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku FC Sevilla.

Dvadsaťdeväťročný krídelník sa presadil v 25. minúte, tečovanou strelou spoza šestnástky vyrovnal priebežný stav na 1:1. Hráči päťnásobného víťaza EL mali počas celého duelu prevahu, "zošívaní" si však odviezli zo Španielska cennú remízu.

Milan Škriniar odohral celý duel v drese Interu Miláno na pôde Eintrachtu Frankfurt (0:0). Hosťom sa nepodarilo skórovať ani z jedenástky, ktorú v 22. minúte nepremenil Marcelo Brozovič.

Zenit Petrohrad v základnej zostave s Róbertom Makom podľahol doma Villarrealu 1:3. Slovenský reprezentant bol na ihrisku do 72. minúty.

Stade Rennes prekvapujúco zdolal Arsenal Londýn 3:1, hostia hrali od 41. minúty bez vylúčeného stopéra Sokratisa Papastathopoulosa. Dinamo Záhreb, ktoré bolo v skupinovej fáze súperom Spartaka Trnava, si poradilo s Benficou Lisabon najtesnejším rozdielom 1:0.

1. zápasy osemfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019:
Dinamo Záhreb - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)
Gól: 38. Petkovič (z 11 m)

Eintracht Frankfurt - Inter Miláno 0:0
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Stade Rennes - Arsenal Londýn 3:1 (1:1)
Góly: 42. Bourigeaud, 65. Monreal (vlastný), 88. Sarr - 4. Iwobi, ČK: 41. Papastathopoulos (Arsenal)

FC Sevilla - Slavia Praha 2:2 (2:2)
Góly: 1. Ben Yedder, 28. El Haddadi - 25. STOCH, 39. Král
/M. Stoch (Slavia) odohral celý zápas a v 25. minúte skóroval/

Zenit Petrohrad - FC Villarreal 1:3 (1:1)
Góly: 35. Azmoun - 33. Iborra, 64. Moreno, 71. Morlanes
 /R. Mak (Zenit) hral do 72. minúty/

01 - Modified: 2024-01-24 15:55:03 - Feat.: - Title: Sociológ športu pre HN: Slavia si túto reakciu mohla dovoliť. Škrtnúť treba hlavne ruský kapitál a suroviny 02 - Modified: 2023-12-21 13:09:59 - Feat.: - Title: Jeden z najbohatších Čechov kúpil od Číňanov Slaviu Praha: Vstupujeme do novej éry 03 - Modified: 2023-12-13 12:16:21 - Feat.: - Title: Jeden z najbohatších Čechov chce od Číňanov kúpiť pražskú Slaviu​ 04 - Modified: 2023-10-22 09:13:08 - Feat.: - Title: Slováci dúfajú pred MS v historickú medailu. Bez vysokých ambícií tam ani nemusíme cestovať, burcuje kapitán 05 - Modified: 2023-08-24 21:21:09 - Feat.: - Title: Kolektívny a obetavý výkon. Belasí doma zdolali cyperského majstra a priblížili sa k skupine Európskej ligy
08. máj 2024 21:51