Kolotoč NHL odštartoval. Slovákom sa veľmi nedarilo

08.10.2015, 07:30

Americký hokejista Max Pacioretty strelil v noci na štvrtok prvý gól novej sezóny NHL. Montreal sa ním dostal do vedenia v najsledovanejšom kanadskom derby súťaže a napokon aj v aréne Toronta vyhral 3:1.

V nasledujúcom druhom dueli obhajcovia Stanleyho pohára z Chicaga odštartovali prehrou s NY Rangers 2:3, no Slovák Marián Hossa si aspoň do individuálnych štatistík pripísal asistenciu i plusový bod. Keďže vo všetkých štyroch úvodných zápasoch domáci prehrali, tímovo neuspel ani Marián Gáborík a tomu dokonca zaregistrovali až dve mínusky. LA doma prehrali so San Jose 1:5 a rovnaký výsledok sa zrodil v zápase Calgary - Vancouver.

Montreal sa dostal do vedenia na začiatku 4. minúty, keď nevydarené striedanie súpera hostia využili založením kolmej akcie po pravom krídle. Na druhej strane vtedy naskakoval na ľad aj mladý slovenský obranca Martin Marinčin a korčuľujúc dozadu nijako nemohol ovplyvniť Paciorettyho strelu, ktorá brankára Jonathana Berniera prekvapila a puk mu nešťastne prekĺzol do brány. Mínusový bod za účasť na ľade pri inkasovanom góle bol napokon najvýraznejším štatistickým ukazovateľom Marinčina, do hry dostal na vyše 15 minút. Na striedačke domácich smutne sledoval aj Paciorettyho druhý gól do prázdnej bránky tréner Mike Babcock, ktorý po svojej svetoznámej ére v Detroite odštartoval novú misiu v klube Maple Leafs.

Prvé štyri góly v Chicagu padli v prvej tretine, potom dlho nič a až v 47. minúte za stavu 1:3 znížil na 2:3 Teuvo Teräväinen. Na gól prihral Hossa, keď od ľavého mantinelu pohotovo "nabil" do čistej pozície na Fínovu ranu z prvej. Vyrovnať sa "čiernym jastrabom" už ale nepodarilo.

Výsledky:

Toronto - Montreal 1:3, Chicago - NY Rangers 2:3 (za domácich HOSSA 0+1), Calgary - Vancouver 1:5, LA - San Jose 1:5

01 - Modified: 2007-10-07 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Solidarita á la SNS
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
27. apríl 2024 11:02