V NHL hviezdilo až šesť Slovákov

19.11.2014, 06:47

Až šesť slovenských hokejistov bodovalo v noci na stredu v zámorskej NHL. Dvojbodoví Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo si vyslúžili honor hviezd zápasu, v ktorom Detroit vyhral na ľade Columbusu 5:0. Brankár Jaroslav Halák vychytal triumf NY Islanders nad Tampou Bay 5:2, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský raz asistoval. Gólové prihrávky ozdobili pri víťazstvách aj výkony Andreja Meszároša z Buffala a Andreja Sekeru z Caroliny, Marián Gáborík zaznamenal presný zásah a jeho Los Angeles viedlo v 3. tretine nad Floridou 4:2.

Detroit vyučoval v Columbuse, keď ho za suverénnym triumfom 5:0 nasmeroval v prvej tretine šiesty gól v sezóne v podaní Tatara, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. Tretí zásah hostí pridal v záverečnej časti v presilovke Jurčo a otvoril si tak strelecký účet v tejto sezóne profiligy. Obaja slovenskí útočníci ešte navyše pridali bod za asistenciu, Tatar sa stal druhou a Jurčo treťou hviezdou stretnutia. Brankár Detroitu Jimmy Howard oslávil svoj 300. zápas v NHL 19. čistým kontom kariéry.

Halák predviedol 26 úspešných zákrokov pri víťazstve Islanders nad Tampou Bay 5:2, jeho krajan Višňovský odohral vyše 20 minút a v tretej tretine asistoval v presilovke pri štvrtom góle domácich. Buffalo prekvapilo hladkým triumfom 4:1 nad San Jose, na ktorom sa Meszároš podieľal gólovou prihrávkou v poslednej minúte duelu. Carolina v prestrelke brala po výsledku 6:4 všetky body z Dallasu, Sekera odohral za hostí viac ako 25 minút, pripísal si siedmu asistenciu v ročníku i dva plusové body. Gáborík dosiahol svoj tretí gól v sezóne, v presilovej hre zvýšil bekhendom náskok Los Angeles proti Floride už na 3:0.

NHL - výsledky:

Boston - St. Louis 2:0, NY Islanders - Tampa Bay 5:2 /za domácich Višňovský 0+1, Halák 26/28/, Columbus - Detroit 0:5 /za hostí Tatar 1+1, Jurčo 1+1/, Buffalo - San Jose 4:1 /za domácich Meszároš 0+1/, Toronto - Nashville 2:9, Montreal - Pittsburgh 0:4, Winnipeg - New Jersey 3:1, Dallas - Carolina 4:6 /za hostí Sekera 0+1/, Calgary - Anaheim 4:3 pp a sn, Arizona - Washington 1:2 pp, Los Angeles - Florida 4:2 v 3. tretine /za domácich Gáborík 1+0/

01 - Modified: 2006-12-28 10:46:00 - Feat.: 0 - Title: Výučbu cudzích jazykov by mali uľahčiť slovenské učebnice
01 - Modified: 2024-05-08 13:06:49 - Feat.: - Title: Tatarov odkaz fanúšikom: Hokej hráme hlavne pre nich. Verím, že na MS sa im odvďačíme dobrým výsledkom 02 - Modified: 2024-05-06 08:53:19 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Slováci vyzvú topfavorita z USA. Taký silný americký tím som už dávno nevidel, tvrdí Tatar 03 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-21 08:26:12 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Ramsay urobil v tíme štyri zmeny, Slováci rátajú aj s Tatarom 05 - Modified: 2024-03-19 06:41:28 - Feat.: - Title: Slováci v NHL nebodovali, Ovečkin sa zapísal do histórie
14. máj 2024 00:32