Budaj nezabránil tesnej prehre Montrealu

04.03.2014, 06:27
tasr, stltasr, stl

Hokejisti Montrealu prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Los Angeles tesne 1:2. V bránke Canadiens dostal opäť šancu Slovák Peter Budaj, ktorý si v zápase pripísal 20 úspešných zákrokov (90,9-percentná úspešnosť). Prekonali ho iba dvaja domáci hráči, už v 2. minúte obranca Jake Muzzin a v druhej tretine kanadský olympijský víťaz zo Soči Jeff Carter.

Dallas si doma poradil s Buffalom 3:2, nová posila Sabres, brankár Jaroslav Halák sledoval duel iba zo striedačky. Celý zápas odchytal v bránke "šabieľ" Švéd Jhonas Enroth. Toronto podľahlo Columbusu v zostave so slovenským krídelníkom Mariánom Gáboríkom 1:2 a ukončilo tak sedemzápasovú domácu víťaznú sériu.

Výsledky NHL:

Toronto - Columbus 1:2, Dallas - Buffalo 3:2, Minnesota - Calgary 3:2, Los Angeles - Montreal 2:1 (za hostí BUDAJ 20 úspešných zákrokov, inkasoval 2 góly)

01 - Modified: 2006-02-14 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Štátny smútok ošetrí zákon
01 - Modified: 2024-05-09 06:06:20 - Feat.: - Title: Štvrtá sezóna v belasom drese. Takáč predĺžil zmluvu so Slovanom Bratislava o ďalší rok 02 - Modified: 2024-05-08 13:06:49 - Feat.: - Title: Tatarov odkaz fanúšikom: Hokej hráme hlavne pre nich. Verím, že na MS sa im odvďačíme dobrým výsledkom 03 - Modified: 2024-05-07 20:17:52 - Feat.: - Title: Craig Ramsay rozhodol. Do záverečnej nominácie na MS v hokeji sa nedostali Lantoši, Takáč a Petrovický 04 - Modified: 2024-05-09 09:43:45 - Feat.: - Title: Parádny gól Slafkovského nestačil. Slováci nezvládli generálku pred MS 05 - Modified: 2024-05-07 10:00:00 - Feat.: - Title: Koľko máme medailí a pod koho vedením sme získali zlato? Tento kvíz zvládne len skutočný znalec hokeja
09. máj 2024 17:40