Halák priviedol Islanders k triumfu, Gáborík skóroval pri prehre LA

13.12.2015, 07:08

Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol hokejistov New Yorku Islanders v zámorskej NHL k triumfu na ľade Columbusu 3:2 po predĺžení. V stretnutí si pripísal 28 zákrokov s úspešnosťou 93,3 percenta a vyhlásili ho za druhú hviezdu. Prvou sa stal autor dvoch gólov a asistencie Kyle Okposo.

Marián Gáborík zaznamenal svoj šiesty presný zásah v tomto ročníku profiligy, no hráči Los Angeles Kings prehrali v Buffale 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník otvoril skóre duelu už v 5. minúte, keď ho ideálnou prihrávkou vyzval k skórovaniu spoluhráč Anže Kopitar a Gáborík z prvej nezaváhal. Domáci ale poslali zápas do predĺženia a v ňom rozhodol Ryan O'Reilly svojim 100. gólom v NHL. Kings tak prerušili sériu šiestich víťazstiev.

Boston triumfoval nad Floridou 3:1. Slovenský obranca Zdeno Chára bol s 23:25 min najvyťaženejším hráčom domácich a mal jeden strelecký pokus. Dvoma gólmi sa prezentoval center Ryan Spooner. Bruins zdolali doma "panterov" deviatykrát za sebou.

Montreal si poradil v kanadskom derby s Ottawou 3:1, keď bránku súpera v prvej tretine zasypal 27 strelami a vyrovnal tak klubový rekord v tomto ukazovateli z rokov 1973 a 1977. Rekord NHL v počte striel v jednej perióde (33) drží Boston ešte z roku 1941, informoval oficiálny web profiligy.

NHL - výsledky:

Boston - Florida 3:1, Buffalo - Los Angeles 2:1 pp /za hostí Gáborík 1+0/, Montreal - Ottawa 3:1, Tampa Bay - Washington 1:2, Columbus - NY Islanders 2:3 pp /za hostí Halák 28 zákrokov/, Nashville - Colorado 2:3, St. Louis - Dallas 3:0, Arizona - Carolina 4:5 pp, Calgary - NY Rangers 5:4 pp, San Jose - Minnesota 0:2

01 - Modified: 2007-12-05 20:33:54 - Feat.: 0 - Title: Zanikne trojka v našom IT biznise
01 - Modified: 2024-05-03 18:49:28 - Feat.: - Title: Úvod vyzeral famózne, potom prišlo poľavenie. Slováci si však bez problémov poradili s Poľskom 02 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 03 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 04 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 05 - Modified: 2024-04-29 12:39:19 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul
04. máj 2024 10:15