Sparta v Moskve musela doťahovať. Napokon vybojovala remízu

28.07.2015, 21:37

Futbalisti českého vicemajstra Sparty Praha remizovali v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov v Moskve s CSKA 2:2 a pred domácou odvetou si vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na postup. Darilo sa aj Viktorii Plzeň, český majster vyhral na ihrisku izraelského Maccabi Tel Aviv 2:1.

Plzeň rozhodla o víťazstve dvoma bleskovými gólmi v priebehu štyroch minút. V 17. minúte otvoril skóre Aidin Mahmutovič a o śtyri minúty neskôr sa presadil Milan Petržela. Tel Aviv v závere len znížil zásluhou Baraka Itzhakiho. Celý zápas odchytal slovenský reprezentant Matúš Kozáčik, v 70. minúte nastúpil Patrik Hrošovský a videl žltú kartu.

Moskovské CSKA nad Spartou dvakrát viedlo, ale hostia vždy dokázali bleskovo vyrovnať. V 29. minúte za stavu 1:1 nepremenil jedenástku domáci Izraelčan Bibras Natcho. Na lavičke pražského tímu presedel celý zápas slovenský stredopoliar Michal Breznaník.

Liga majstrov - prvé zápasy 3. predkola:

CSKA Moskva - Sparta Praha 2:2 (1:1)

Góly: 14. Džagojev, 53. Tošič - 15. Fatai, 57. Krejčí

Midtjylland FC - APOEL Nikózia 1:2 (0:2)

Góly: 88. Poulsen - 30. a 33. De Vincenti

FC Milsami Orhei - Skenderbeu Korce 0:2 (0:0)

Góly: 50. a 73. (druhý z 11m) Salihi

Maccabi Tel Aviv - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)

Góly: 79. Itzhaki - 17. Mahmutovič, 21. Petržela

01 - Modified: 2007-08-06 08:55:09 - Feat.: 0 - Title: Google Phone a navyše zadarmo
01 - Modified: 2021-10-04 14:30:37 - Feat.: - Title: Thébska armáda homosexuálov sa stala najsilnejším vojskom sveta. Zdolala aj neporaziteľnú Spartu 02 - Modified: 2021-02-08 20:51:19 - Feat.: - Title: Eset sponzoruje Spartu. Holandskú 03 - Modified: 2021-02-04 18:30:30 - Feat.: - Title: Veľká zmena na Letnej. Spartu povedie Vrba 04 - Modified: 2019-11-27 21:44:06 - Feat.: - Title: Barcelona a Lipsko postúpili do osemfinále Ligy majstrov 05 - Modified: 2017-12-17 20:30:57 - Feat.: - Title: Kontroverzný britský minister zahraničia Johnson prirovnal Rusko k starovekej Sparte
28. apríl 2024 19:33