Hossova prihrávka nestačila. Tampa Bay vyrovnala finálovú sériu

07.06.2015, 07:52

Hokejisti Tampy Bay Lightning vyrovnali stav finálovej série play off NHL na 1:1. "Blesky" v noci na nedeľu SELČ zdolali Chicago Blackhawks 4:3, víťazný gól strelil v 49. minúte obranca Jason Garrison.

V drese hostí sa presadil aj slovenský útočník Marián Hossa, ktorý zaznamenal svoju 10. asistenciu v play off a pripísal si aj plusový bod. Bola to 92. gólová nahrávka Hossu v kariére play off, čím sa vyrovnal legendám Gordiemu Howovi a Scottovi Stevensovi na 28. mieste historických tabuliek. Hossa sa odpútal o legendárneho krajana Stana Mikitu.

Zápas pravdepodobne pre zranenie nedochytal brankár Tampy Ben Bishop, záverečných osem minút stál v bránke náhradník Andrej Vasilevskij, ktorý chytil všetkých päť striel. Tréner Chicaga Joel Quenneville viedol 200. zápas v play off, čo sa predtým podarilo len Scottymu Bowmanovi (353) a Alovi Arbourovi (209). Séria sa sťahuje na dva zápasy do Chicaga, tretí duel je na programe v noci na utorok.

2. zápas finálovej série o Stanleyho pohár

TAMPA BAY LIGHTNING - CHICAGO BLACKHAWKS 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 13. Paquette (Callahan, Hedman), 27. Kučerov (Garrison, Coburn), 34. Johnson (Kučerov), 49. Garrison (Hedman, Callahan) - 24. Shaw (Krüger, Desjardins), 26. Teräväinen (HOSSA, Sharp), 44. Seabrook (Toews, Oduya). Rozhodcovia: O'Halloran, Sutherland - Heyer, Racicot, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 24:29, 19.204 divákov.

/stav série 1:1/

Tampa: Bishop (48.-49. a od 53. Vasilevskij) - Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle - Stamkos, Filppula, Killorn - Kučerov, Johnson, Palát - Callahan, Drouin, Paquette - Brown, Boyle, Morrow

Chicago: Crawford - Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Oduya, Rundblad, Cumiskey - Kane, Toews, Saad – HOSSA, Richards, Bickell – Teräväinen, Vermette, Sharp - Shaw, Krüger, Desjardins.

01 - Modified: 2007-06-19 13:55:55 - Feat.: 0 - Title: Fronc: Po zdravotníctve začína vláda ničiť aj školstvo
01 - Modified: 2024-01-03 12:54:23 - Feat.: - Title: Šialenstvo okolo pohárov Stanley: Milujú ich celebrity, ľudia po svete ich skupujú vo veľkom. Čo stojí za ich popularitou? 02 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 03 - Modified: 2023-06-04 05:52:00 - Feat.: - Title: Vegas sa vo finále Stanley Cupu ujali vedenia, o víťazstve rozhodli v tretej tretine 04 - Modified: 2023-05-25 05:38:00 - Feat.: - Title: Florida postúpila do finále Stanley Cupu. Prvýkrát od roku 1996 05 - Modified: 2023-05-15 05:30:30 - Feat.: - Title: Vegas zdolalo Edmonton 5:2 a postúpilo do finále konferencie NHL
27. apríl 2024 08:37