Slováci vyhrali na Cypre 20:18

08.01.2014, 20:23

Slovenskí hádzanári vyhrali v stredu vo svojom predposlednom vystúpení v 2. skupine prvej fázy kvalifikácie MS 2015 v Nikózii nad domácim Cyprom 20:18.

V priamom súboji o jedinú postupovú miestenku do baráže o svetový šampionát v Katare tak zabojujú v sobotu v Šali proti Rumunsku, ktoré musia zdolať minimálne o osem gólov. Pri rovnosti bodov rozhoduje o prvenstve v skupine bilancia vzájomných zápasov a zverenci trénera Zoltána Heistera prehrali v novembri v Bukurešti s Rumunskom 24:32.

Rumuni sú vďaka triumfu nad Talianskom 34:29 po piatom kole stále na čele 2. skupiny s plným ziskom 10 bodov, slovenskí reprezentanti majú o dva menej.

Prvá fáza kvalifikácie MS 2015 hádzanárov - 2. skupina:

Cyprus - Slovensko 18:20 (9:11)

Najviac gólov Cypru: Demosthenous 6, Georgiou 3, Argyrou 3/3. Zostava a góly SR: Štochl, Putera - T. Urban 3, Mazák, Slaninka 1, Pekár 2, Szücs, Straňovský 2/1, Hruščák 1, Ďuriš 1, Tarhai 3, Guzy, Volentics 3/1, Adamčík, L. Urban 1, Antl 3. Rozhodovali: Sekulič, Jovandič (obaja Srb.), vylúčenia: 1:4, 7m hody: 3/3 - 3/2, 300 divákov.

Skóre duelu otvoril v 42. sekunde Pekár, no domáci outsider držal so Slovákmi krok prakticky počas celého zápasu. V 10. minúte bol stav 5:5, až potom zabezpečili presné zásahy Tomáša Urbana a Straňovského prvýkrát hosťom dvojgólový náskok 7:5. "Heisterovci" sa vzápätí až na osem minút strelecky odmlčali, aj vďaka gólmanovi Štochlovi to ale Cyprus nevyužil na vyrovnanie a v 22. minúte po úspešnej sedmičke Straňovského viedli Slováci 9:6.

Dvojgólové manko domácich v polčasovej prestávke ešte favoritovi nič negarantovalo, navyše keď hneď po nej Cyprus dokázal vyrovnať na 11:11. Nasledovala však štvorgólová šnúra slovenského tímu, ktorú zavŕšil v 36. minúte Volentics koncovkou na 15:11. Zbytočné chyby hostí v útoku naďalej držali Cyperčanov na dostrel a v 48. minúte znížili na 15:16. Kouč Heister si vybral oddychový čas a po ňom Lukáš Urban a Antl gólovo "upokojili" svoj tím. Slováci sedem minút pred koncom viedli 19:15, súper ale kontroval tromi gólmi za sebou na 18:19 v 58. minúte. V dramatickej koncovke hostia tesný náskok ustrážili a vydreli dôležité dva body.

4. Cyprus 5 0 0 5 110:158 0

Zoltán Heister, tréner SR: "Začali sme celkom dobre, ale už v prvom polčase sme doplácali na množstvo nepremenených šancí. Vlastnými chybami sme tak dovolili húževnatým domácim, aby držali nádej na dobrý výsledok. Opäť som bol viac spokojný s obranou ako s útokom. Našťastie sme stále boli o niečo pred súperom, v druhom polčase nás podržal aj výborný Štochl a tak sme získali dva body, čo bolo v tomto zápase najdôležitejšie. Teraz máme krátky čas na to, aby sme sa dobre a zodpovedne pripravili na Rumunov."

Program 6. kola:

sobota 11. januára

17.00 h: Slovensko - Rumunsko (Šaľa)

nedeľa 12. januára

19.00 h: Taliansko - Cyprus (Andria)

01 - Modified: 2005-11-25 06:35:26 - Feat.: 0 - Title: Ako dopadli voľby v roku 2001
01 - Modified: 2024-04-08 13:51:21 - Feat.: - Title: Opora našich hádzanárok po postupe na Euro: Dokázali sme sa adaptovať na štýl, ktorý od nás kouč žiada 02 - Modified: 2024-04-07 19:31:41 - Feat.: - Title: Slovenské hádzanárky postúpili po desiatich rokoch na majstrovstvá Európy, opäť vďaka domácej remíze 03 - Modified: 2023-10-09 13:28:46 - Feat.: - Title: Najlepšia slovenská basketbalistka hrá v Izraeli. Každý deň čakáme na nové správy, hovorí pre HN 04 - Modified: 2022-07-20 22:00:00 - Feat.: - Title: Nový kouč našich hádzanárov pre HN: Aj tu rastú talenty. Mladí hráči však priskoro strácajú motiváciu 05 - Modified: 2022-01-23 20:26:53 - Feat.: - Title: Ročný plat top hádzanára má Neymar za osem dní
12. máj 2024 03:37