TASR/AP

Cibulkovú slabý úvod nezlomil, vo Wimbledone postúpila po jednoznačnom výsledku

30.06.2016, 20:01

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rovnako ako jej krajanka Jana Čepelová prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Víťazka turnaja WTA v Eastbourne si v 2. kole ako nasadená devätnástka poradila s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou 6:3, 6:2.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Kanaďankou Eugenie Bouchardovou a Britkou Johannou Kontovou. Cibulkovej nevyšiel úvod zápasu a po strate podania prehrávala 1:3. V ďalších minútach však slovenská jednotka získala päť gemov v rade a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve dokázala držať Gavrilovová s Cibulkovou krok iba do stavu 2:2.

"Výsledok vyzerá jednoznačný, ale zápas taký nebol. Gavrilovová je výborná obranárka, s tým sme rátali. V rozhodujúcich chvíľach mala Dominika súboj vo svojej réžii, aj keď sa už trochu prejavuje  únava, predsa len má za sebou víťazný turnaj v Eastbourne. Potrebuje teraz regenerovať, aby bola pripravená na ďalší zápas,“ povedal Cibulkovej tréner Matej Lipták pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu.

ženy - dvojhra - 2. kolo:
      Dominika CIBULKOVÁ (19-SR) - Daria Gavrilovová (Austr.) 6:3, 6:2

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-04-11 10:30:00 - Feat.: - Title: FOTO Nikto jej neveril. Prestavbu dodávky zvládla úplne sama a má vysnívaný domov, po ktorom túžia aj mnohí Slováci 03 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 04 - Modified: 2024-03-28 12:38:16 - Feat.: - Title: Dominika Cibulková má jasno, koho chce za prezidenta. Otvorene vyjadrila svoj názor 05 - Modified: 2024-03-21 09:00:00 - Feat.: - Title: Na dne mora už 400 rokov leží loď so zlatom za vyše 4,5 miliardy eur. Výprava pri pobreží Anglicka tvrdí, že ho dokáže nájsť
19. apríl 2024 17:29