Cibulkovej spanilá jazda na Wimbledone. Porazila svetovú trojku a už je vo štvrťfinále

04.07.2016, 15:45
Slovenská tenistka Dominika Cibulková vyrovnala svoje kariérne maximum na Wimbledone, keď sa druhýkrát prebojovala až do štvrťfinále.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V osemfinále ako nasadená devätnástka zdolala svetovú trojku Poľku Agnieszku Radwaňskú za 3 hodiny a dve minúty 6:3, 5:7 a 9:7. Víťazka turnaja v Eastbourne sa vo štvrťfinálovom dueli stretne s úspešnejšou z čisto ruského súboja medzi Jekaterinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou.

Cibulková tak vyhrala nad Radwaňskou už tretí zápas v rade, keď nadviazala na triumfy v Eastbourne i na antuke v Madride, kde ju rovnako zdolala v troch setoch. Vzájomnú bilanciu s poľskou obranárkou znížila na 6:7. Cibulková postúpila do štvrťfinále vo Wimbledone druhýkrát v kariére.

Slovenská jednotka začala duel výborne, vo štvrtom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 4:1. Prvý set získala bez väčších problémov vo svoj prospech, keď v deviatom geme využila hneď svoj prvý setbal. Cibulková predvádzala skvelý tenis, hrala agresívne a ničila súperku forhendom. Druhý set priniesol vyrovnanejší priebeh, súperky si dvakrát vzájomne uchmatli servis a po ôsmom geme bol stav nerozhodný 4:4.

Slovenka následne aj vďaka výbornému úderu do pravého rohu súperkinej polovice získala ďalšiu hru, ale brejk nepotvrdila, keď v desiatom geme nevyužila mečbal a stav bol tak 5:5. Radwaňská sa na tomto momente chytila, získala ďalšie dva gemy a druhý set vyhrala 7:5. Rozhodujúci set priniesol tuhý boj o každú loptičku.

Až do siedmeho gemu si obe hráčky držali svoje podanie, Slovenka potom čistou hrou prelomila servis súperky, brejk však opäť nepotvrdila. Za stavu 5:5 nevyužila ani jeden z piatich brejkbalov a musela podávať na udržanie sa v zápase. Dvanásty gem však zvládla, keď odvrátila súperkin mečbal a vyrovnala na 6:6. Strhujúci súboj, okorenený niekoľkými dlhými výmenami, gradoval. Cibulková ho napokon rozhodla vo svoj prospech, keď za stavu 8:7 v šestnástom geme využila tretí mečbal v zápase.

ženy - dvojhra - osemfinále:

Dominika CIBULKOVÁ (19-SR) - Agnieszka Radwaňská (3-Poľ.) 6:3, 5:7, 9:7

01 - Modified: 2024-05-12 13:23:12 - Feat.: - Title: Slovenská tenistka Šramková postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Ríme 02 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 03 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 04 - Modified: 2024-03-21 08:40:01 - Feat.: - Title: Cibulková vystrojila ďalšiu okázalú párty. Stoly plné kalórií a tortu, akú ste zrejme ešte nevideli 05 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky
13. máj 2024 00:35