Zdeno Chára so spoluhráčom z Bostonu BruinsTASR/AP

Sekera prispel asistenciou k výhre Edmontonu, Chárov bod Bostonu nestačil

27.10.2016, 07:22

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera sa v noci na štvrtok v zámorskej NHL podieľal jednou asistenciou na domácej výhre Edmontonu 4:1 nad Washingtonom. Oilers tak pokračujú vo výbornom štarte do sezóny, vybojovali štvrté víťazstvo v rade a s 12 bodmi sú najlepším tímom Západnej konferencie. Naopak, asistencia Zdena Cháru nepomohla jeho Bostonu, ktorý prehral na ľade New Yorku Rangers 2:5.

Sekera si pripísal tretiu asistenciu v sezóne, keď v 50. minúte za stavu 3:1 jeho strelu v presilovke šikovne tečoval pred súperovou bránkou Milan Lucic a uzavrel tak skóre duelu.

V ďalšom zápase hráči New Yorku Islanders podľahli pred vlastnými fanúšikmi Montrealu 2:3. Slovenský brankár v službách "ostrovanov" Jaroslav Halák nebol ani na striedačke, v domácej bránke dostal príležitosť Nemec Thomas Greiss, ktorému kryl chrbát Jean-Francois Berube.

Výsledky NHL:

New York Islanders - Montreal 2:3, New York Rangers - Boston 5:2 (za hostí CHÁRA 0+1), Edmonton - Washington 4:1 (za domácich SEKERA 0+1), Anaheim - Nashville 6:0 po II. tretine

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 05 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
26. apríl 2024 23:18