TASR/AP

Hossa rozhodol o triumfe Chicaga, patrí medzi najlepších strelcov celej NHL

02.12.2016, 05:55
pebpebTASRTASR

Slovenský hokejista Marián Hossa rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL o triumfe Chicaga nad New Jersey 4:3 po predĺžení. Elitný krídelník strelil v 62. minúte svoj 12. gól v sezóne, hosťom nepomohol ani hetrik Travisa Zajaca. Presný zásah poslal Hossu medzi desiatku najlepších strelcov celej NHL.

Obranca Andrej Sekera prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Edmontonu vo Winnipegu 6:3. Brankár Jaroslav Halák sa výrazným spôsobom podieľal na triumfe New Yorku Islanders na ľade Washingtonu Capitals (3:0), keď zneškodnil 38 striel a zaznamenal prvý shutout v sezóne, celkovo už 40. v kariére.

Halák naposledy vychytal čisté konto vo februári v dueli proti New Jersey. "Ostrovania" natiahli víťaznú sériu na tri zápasy. Los Angeles Kings aj vďaka gólovej prihrávke Mariána Gáboríka uspeli v Arizone proti Coyotes 4:3.

Zápas nevyšiel Petrovi Budajovi, ktorý v prvej tretine inkasoval zo šiestich striel dva góly a musel prenechať miesto Jackovi Zatkoffovi. Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom prehral s Floridou 1:2 po predĺžení. Boston bez zraneného Zdena Cháru zdolal Carolinu 2:1 po nájazdovom rozstrele, o zisku dvoch bodov pre Bruins rozhodol český útočník David Pastrňák.

V zápase medzi St. Louis a Tampou Bay (5:4) sa v drese domácich hetrikom blysol ruský kanonier Vladimir Tarasenko. Buffalo si vďaka dvom gólom Jacka Eichela poradilo s New Yorkom Rangers 4:3.

výsledky:

Boston - Carolina 2:1 pp a sn, Buffalo - NY Rangers 4:3, Pittsburgh - Dallas 6:2, Washington - NY Islanders 0:3 /Halák kryl v drese hostí 38 striel/, Detroit - Florida 1:2 pp, Ottawa - Philadelphia 2:3 pp, Winnipeg - Edmonton 3:6 /za hostí Sekera 0+2/, St. Louis - Tampa Bay 5:4, Chicago - New Jersey 4:3 pp /za domácich Hossa 1+0/, Arizona - Los Angeles 3:4 /za hostí Gáborík 0+1, Budaj mal štyri úspešné zákroky, po prvej tretine ho vystriedali/, Colorado - Columbus 2:3, Vancouver - Anaheim 1:3

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
26. apríl 2024 03:13