Vlhová urobila obrovskú chybu a v závere slalomu vypadla. V cieli dala svoj hnev najavo

11.03.2017, 18:28

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po obrovskej chybe tesne pred cieľom smolne vypadla v slalome SVetového pohára.

Po tom, ako skončila tretia v prvom kole, premárnila svoju šancu na pódiové umiestnenie.

V cieli bola poriadne nahnevaná a svoj hnev dala najavo, keď palicou udierala do reklamných panelov.

Súťaž najprv nevyšla Veronike Velez-Zuzulovej, ktorá v 1. kole vypadla po skvelých medzičasoch. Petra Vlhová, po prvom kole tretia, na ceste za minimálne druhým miesto chytila "špicara" štyri bránky pred cieľom druhej jazdy.

V tretej bránke druhého kola išla Vlhová v oblúku príliš do šírky, ale chybu excelentne skorigovala a chytila parádny rytmus.

Na medzičase jej svietil pomerne výrazný náskok, ktorý potom ešte zvýšila a tempo gradovala do výkonu, ktorý by na základe posúťažnej analýzy stačil na jasnú druhú priečku.

Štyri bránky pred cieľom to v kolmej línii bránok príliš napálila, dostala sa tesne nad tyč a zachytila ju špičkou lyže z opačnej strany.

Preteky vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, s veľkými chybami a napriek tomu s masívnym náskokom sekundy a troch stotín pred Češkou Šárkou Strachovou.

Tretia bola Rakúšanka Bernadette Schildová (+1,08) Shiffrinová má už v predstihu finálových pretekov istý malý glóbus za sezónne víťazstvo medzi husto postavenými bránkami.

Je to vo veku 21 rokov štvrtá malá "guľa" vo vrecku olympijskej víťazky a trojnásobnej majsterky sveta, ktorá navyše v dejisku finále SP na budúci týždeň prevezme aj svoj prvý veľký glóbus celkovej víťazky SP.

Zuzulová bude v Aspene presne o týždeň už nemusí jazdiť po tlakom obhajoby druhej priečky v celosezónnom seriáli, lebo Švajčiarka Wendy Holdenerová má stratu 100 bodov a ani jej prípadné víťazstvo a zlyhanie Slovenky by ju vyššie neposunulo.

Pri rovnakom počte bodov i víťazstiev v zime by pre Zuzulovú rozhodol vyšší počet druhých miest.

01 - Modified: 2024-01-29 11:24:44 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej je skvelou reklamou pre Slovensko 02 - Modified: 2024-01-21 13:40:32 - Feat.: - Title: Keď sa zo sna stane nočná mora. Vlhová mohla atakovať métu troch miliónov eur, Jasná to celé zmenila 03 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 04 - Modified: 2024-01-20 15:39:42 - Feat.: - Title: Pre Petru Vlhovú sa po strašidelnom páde sezóna skončila. Vyšetrenie v nemocnici odhalilo poškodené väzy v kolene 05 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno
26. apríl 2024 15:11