Crosby zostal po útoku na hlavu ležať na zemi. Pittsburgh bez svojho kapitána prehral

02.05.2017, 07:17
tasrtasr

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Východnej konferencie NHL na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po predĺžení. Znížili stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:2. Tieňom súboja bolo zranenie kapitána obhajcu Stanleyho pohára Sidneyho Crosbyho už v prvej tretine.

O triumfe Capitals rozhodol v presilovke v predĺžení obranca Kevin Shattenkirk. Víťaz základnej časti po dvoch predchádzajúcich domácich prehrách viedol v tretej tretine 2:0, ale domáci v jej závere vyrovnali po góloch Jevgenija Malkina a Justina Schultza za 48 sekúnd.

Líder "Pens" Crosby musel do šatne už po necelých šiestich minútach hry. Pri brejku dvoch na jedného ho najprv trafil hokejkou Alexander Ovečkin, no až následný krošček Matta Niskanena na hlavu zranil útočníka domácich, ktorý ležal na ľade niekoľko minút, kým mu pomohli do šatne.

Crosbyho stav zostáva otázny. "Dúfame, že to nebude vážne. Nemáme ešte žiadne podrobnosti," citoval bezprostredne po súboji oficiálny web profiligy trénera Penguins Mikea Sullivana.

2. kolo play off NHL /na štyri víťazstvá/
      tretí zápas semifinále Východnej konferencie
      Pittsburgh - Washington 2:3 pp
      /stav série: 2:1/

01 - Modified: 2024-04-26 05:50:51 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 09:27