12.05.2017, 17:31

Že si český gól nikto nevšimol? Nevadí, pre istotu dali ešte jeden! Hokejoví reprezentanti Česka boli v zápase so Slovinskom na majstrovstvách sveta strojcami kurióznej situácie. V jednej hernej pasáži dopravili puk do súperovej bránky hneď dvakrát, platil však len jeden pokus.

Situácia začína v 30. sekunde videa.

Česko hralo za stavu 1:0 v prvej tretine piatkového zápasu skupiny B so Slovinskom presilovku. V tej sa presadil Roman Horák v čase 8:20, ale po jeho strele sa hralo ďalej, pretože puk sa odrazil od kamery v bránke a rozhodca si gól nevšimol.

Že reprezentácie skórovala, netušili ani mnohí jej členovia. Ďalších 83 sekúnd tlačili súpera, Roman Červenka ešte v tej istej presilovke trafil tyčku a Michal Řepík dal v (neskôr neexistujúcom) čase 9:43 ďalší gól.

Až ten prerušil dlhú pasáž bez prestávky, na ktorú sa čakalo, aby v nej mohli rozhodca preskúmať predchádzajúcu nejasnú situáciu.

Video potom potvrdilo platnosť pôvodného Horákovho gólu, rozhodcovia vrátili čas a skóre poskočilo na 2:0. To by sa nakoniec stalo aj tak, Řepíka tak vlastne táto situácia obrala o zápis do štatistík.

"Trochu sme sa bavili na striedačke, či to by gól, alebo nebol. Ale hlavné je, že nám vyšla presilovka. Je jedno, kto ten gól dá," povedal v rozhovore cez prestávku pre Českú televíziu Řepík, ktorý predtým vsietil aj prvý gól stretnutia - a ten platil.

Pre Horáka bolo "zakrivenie hokejového časopriestoru" veľkou vzpruhou - v 12. minúte skóroval znova a národný tím dostal do pohodlného vedenia 3: 0. Aj keď neoficiálne by to vlastne mohlo byť už 4:0.

Českí hokejisti napokon Slovincov porazili pohodlne 5:1 a pripísali si dôležité body v skupine B šampionátu.

01 - Modified: 2017-05-22 06:27:34 - Feat.: - Title: Ohlasy svetových médií: Intenzívne, nervydrásajúce a opatrné. Kanadskú vládu ukončili Švédi 02 - Modified: 2017-05-22 05:41:37 - Feat.: - Title: Švédi sú majstrami sveta. Kanadu zdolali po samostatných nájazdoch 03 - Modified: 2017-05-21 18:12:07 - Feat.: - Title: Ruská zborná nedopustila obrat. Po výhre nad Fínskom odchádza z majstrovstiev bronzová 04 - Modified: 2017-05-21 12:33:11 - Feat.: - Title: Náš hokej na tom nie je až tak zle. Musí sa iba spraviť zásadný krok 05 - Modified: 2017-06-12 12:17:58 - Feat.: - Title: Náš hokej na tom nie je až tak zle. Musí sa ale spraviť zásadný krok
09. máj 2024 05:52