Hráč Zach Hyman z Edmontonu Oilers a slovenský obranca Martin Fehérváry z Washingtonu Capitals narážajú do brankára Darcyho Kuempera z Washingtonu Capitals počas zápasu zámorskej NHL Edmonton Oilers - Washington Capitals FOTO: TASR/AP

Fehérváry nebodoval pri prehre Capitals 2:7, do štatistík mu pribudli dva mínusové body

14.03.2024, 07:42

Washington prehral aj druhý zápas na päťzápasovom tripe po západnom pobreží.

Hokejisti Washingtonu prehrali na ľade Edmontonu 2:7 v nočnom zápase NHL. Slovenský obranca Martin Fehérváry sa do kanadského bodovania nezapísal a do štatistík mu pribudli dva mínusové body. V zápase najvýraznejšie zažiarili strelec hetriku Zach Hyman a štvorbodový Leon Draisaitl, ktorý pridal ku gólu tri asistencie.

Washington prehral aj druhý zápas na päťzápasovom tripe po západnom pobreží. Oilers využili všetky tri presilovky a do listiny strelcov sa zapísal aj útočník Connor Brown, pre ktorého to bol prvý gól v 55. zápase sezóny.

Hráči St. Louis nadviazali na víťazstvo z Bostonu 5:1 a na domácom ľade zdolali Los Angeles 3:1. Vylepšili si tým pozíciu v bojoch o účasť v play off. V poradí o voľnú kartu strácajú na Vegas šesť bodov.

Slafkovský skóroval a tešil sa z víťazstva. Tatar asistoval, no Seattlu to nestačilo

Hokejisti Nashvillu potvrdili aj vo Winnipegu, že patria k najúspešnejším tímom na klziskách súpera. Domácich Jets zdolali 4:2 a vonku zvíťazili v siedmom z uplynulých ôsmich duelov.

V súboji elitných tímov Západnej konferencie zvíťazili hokejisti Colorada vo Vancoveri 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Valerij Ničuškin. Canucks viedli už v 3. minúte 2:0, bývalý obranca "lavín" Nikita Zadorov zvýšil v 25. minúte na 3:0, no Canucks prišli o črtajúce sa víťazstvo.

Ničuškin zavŕšil obrat hostí presilovkovým gólom v predĺžení, keď kuriózne prilbou usmernil do siete strelu Nathana MacKinnona. Najproduktívnejší hráč súťaže MacKinnon nazbieral dva body, v prebiehajúcej sezóne ich má na konte už 115 a produktivitu vedie s osembodovým náskokom pred Nikitom Kučerovom z Tampy Bay.

Canucks prehrali prvýkrát po sérii štyroch víťazstiev, naďalej sú však na prvom mieste Západnej konferencie s 92 bodmi. Colorado zvíťazilo v piatom stretnutí po sebe, celkovo v siedmom z uplynulých ôsmich a na západe sa bodovo (89) vyrovnalo priebežne druhému Dallasu.

01 - Modified: 2024-03-12 06:15:09 - Feat.: 1 - Title: Šimon Nemec strelil tretí gól v sezóne, skóroval po 26-zápasovej odmlke 02 - Modified: 2024-03-10 09:43:04 - Feat.: 1 - Title: Slafkovského dve asistencie nestačili, Montreal prehral s Torontom. Černák sa zrani 03 - Modified: 2024-03-09 20:51:25 - Feat.: 1 - Title: Devils s Nemcom podľahli Caroline v zápase NHL, séria McDavida sa skončila v Buffale 04 - Modified: 2024-03-09 06:32:21 - Feat.: 1 - Title: Hokejisti Seattlu prehrali v NHL na domácom ľade, Tatar nebodoval 05 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: 1 - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov
01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 13:44