TASR/Pavol Zachar

Slovák Varga potvrdil absolútnu dominanciu. Súperom nedal na európskom šampionáte žiadnu šancu

27.05.2017, 18:12
lmlm

Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal majstrom Európy v akvatlone. V pretekoch, ktoré sú kombináciou plávania a behu, triumfoval v sobotu v okolí petržalského jazera Veľký Draždiak v čase 28:13 min a získal premiérový titul kontinentálneho šampióna. Druhé miesto obsadil Ukrajinec Dmytro Malyar, bronz bral Slovinec Domen Dornik.

Plavecká trať v otvorenej vode jazera mala dĺžku jeden kilometer, pretekári absolvovali dva päťstometrové okruhy. Bežecká trať pri jazere a po hrádzi mala dĺžku 5 kilometrov, športovci bežali päť kilometrových okruhov.

"O svojom víťazstve som rozhodol v behu, nečakal som, že to pôjde tak dobre. Je vidieť, že sa v tejto disciplíne zlepšujem. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som mal v cieli toľko času pozdraviť sa s fanúšikmi," povedal v cieli Varga, ktorý získal aj víťaznú prémiu 900 eur.

Štvornásobný majster sveta v akvatlone tak naplnil svoj cieľ, ktorým bol titul európskeho šampióna.

Jeho víťazstvo je o to cennejšie, že ho vybojoval pred domácim publikom na jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke. Jeho výhodou bol fakt, že v Petržalke vyrastal a túto trať dokonale pozná.

Darilo sa aj reprezentantkám SR. Romana Gajdošová triumfovala v kategórii do 23 rokov, jej krajanka Kristína Jesenská sa stala majsterkou Európy medzi juniorkami.

ME v akvatlone - výsledky:
muži - elite: 1. Richard VARGA (SR) 28:13, 2. Dmytro Malyar (Ukr.) 28:36, 3. Domen Dornik (Slovin.) 28:45
ženy - elite: 1. Hannah Kitchenová (V. Brit.) 32:11, 2. Jana Jiroušková (ČR) 33:47, 3. Cindy Pomaresová (Fr.) 34:38
ženy do 23 rokov: 1. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) 32:18, 2. Zsanett Bragmayerová (Maď.) 32:30, 3. Tereza Zimovjanová (ČR) 33:55

26. apríl 2024 21:49