Komu retro nesvedčí
Ochota voličstva tolerovať podliezanie argumentačnej latky potom vedie k čachrovaniu s nástrojmi, pri ktorých by sme očakávali ak nie automatickosť, tak aspoň averziu voči politizácii.
Ochota voličstva tolerovať podliezanie argumentačnej latky potom vedie k čachrovaniu s nástrojmi, pri ktorých by sme očakávali ak nie automatickosť, tak aspoň averziu voči politizácii.
Rast cien akcií Facebooku by podľa analytika J&T banky Stanislava Pánisa mohol nastať už o niekoľko dní.
Aj populista, ak mu dožičíme dostatok času, vymyslí niečo užitočné.
Udalosti dňa z nadhľadu redaktorov HN.
Rastúci dopyt a potláčanie produkcie z Groningenského ložiska v Holandsku kvôli zemetraseniam znamená, že európsky dopyt bude čoraz ťažšie uspokojiť. A učiniť tak bude treba skôr, ako sa nazdáme.
Okrem Facebooku totiž padajú aj ďalšie veľké firmy, a to práve v okamihu, keď slabosť kvári aj širší akciový trh. Zdá sa vám to ako priveľa zhôd okolností?
Meniť pravidlá systému, ktorého horizont funkčnosti sa tiahne cez tri dekády, každé volebné obdobie – to je impulzívnym správaním typickým pre ľudí, ktorým ostrieľaní investori hovoria „dumb money“.
Zmerať vplyv životného prostredia na kvalitu života isto nepatrí k najjednoduchším štatistickým cvičeniam. Aj túto neistotu radno položiť na misku váh oproti možným ekonomickým dosahom zelených politík.
Multimiliardová trhová valuácia Uberu ukazuje, že v sektore prepravy osôb je dostatok nevyužitého potenciálu. Stámiliónové straty zas ukazujú, že resty má aj biznis model Uberu.
Pomaly ďalej zájdeš, znie síce príslovie, ale pomaly by sa patrilo rozhýbať sa, ak chceme, aby ekonomika rástla aspoň o pár desatiniek rýchlejšie.Ná
Konzultačná spoločnosť Cambridge Analytika zneužívala dáta facebookových užívateľov na ovplyvňovanie volebných výsledkoch, napríklad pri ostatných amerických voľbách či pri brexitovom referende.
Konzultačná firma Cambridge Analytica mala zneužiť profily až 50 miliónov facebookových používateľov na pomoc prezidentskej kampani Donalda Trumpa či na podporu brexitu. O detailoch kauzy pre HN hovoril Marcel Vašš z firmy ETARGET.
Snahy ochrániť vlastné hospodárstva, žiaľ, povedú aj k tvorbe nadbytočných stimulov.
Facebook pripomína prirodzený monopol. Jeho rozmach aj pri najlepšej vôli nemožno nazvať – požičajúc si finančnícky slovník – v súlade s fundamentmi.
Budúcnosť Burger Kingu neohrozuje chatrný dopyt, ale riedka personálna ponuka.
Vymýšľať stratégie, ktorých výnosnosť leží za horizontom volebného obdobia, to sa politikovi žiada asi ako celiatikovi chlieb. Len povážte ako vyzerá elektronizácia zdravotníctva.
Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.