27.11.2019, 14:22

Mestá budú potrebovať personálne posily

Štát chce vytvoriť cenovú mapu stavieb, preto prikázal obciam a mestám registrovať údaje o skolaudovaných domoch a bytoch. Slúži na to aplikácia Zoznam stavieb.

Mestá budú potrebovať personálne posily
Zdroj: Snímka HN/Pavol Funtál

V ankete HN sme sa spýtali miest a obcí: Ako funguje evidencia cien cez aplikáciu Zoznam stavieb? Vyskytujú sa v niečom problémy? Podarí sa vám v určenom termíne nahodiť aj všetky staré kolaudácie domov a bytov z obdobia od roku 2014 do 30. 9. 2019?

Martin Svatuška, referent pre styk s verejnosťou Mestského úradu Zvolen:
Úrad geodézie nám už zaslal informácie o aplikácii spolu s prihlasovacími údajmi. Zdá sa nám zrozumiteľná. Čo však nie je zrozumiteľné, je znenie ustanovenia, podľa ktorého sa do systému zapíšu údaje spolu s vydaním kolaudačného rozhodnutia o užívaní rodinného domu, bytu alebo bytového domu. Kolaudačné rozhodnutie sa totiž nevydáva len na novostavby, ale aj na stavebné úpravy, ktoré si vyžadovali stavebné povolenie (napríklad zateple

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.