26.05.2019, 13:20

Beblavý reaguje na víťazstvo: Viem si predstaviť silnú vládnu koalíciu so SaS a KDH

Na otázku, či pôjde v koalícii s PS Spolu aj do parlamentných volieb, Beblavý tvrdí, že musia byť splnené dve podmienky.

Beblavý reaguje na víťazstvo: Viem si predstaviť silnú vládnu koalíciu so SaS a KDH
Zdroj: Archív HN

Víťazstvo koalície PS – Spolu označil predseda Spolu Miroslav Beblavý za úspech. Uviedol, že ho nezaujíma, či bude mať strana Spolu jedného, dvoch, troch alebo štyroch poslancov, pretože išli do volieb spolu s Progresívnym Slovenskom.

Dve podmienky

"Mali sme cieľ 100-tisíc hlasov, získali sme dojnásobok. Je to nepomerne väčší úspech, aký sme si kládli. Zhodli sme sa, že ak má táto koalícia fungovať, nemôže byť účelovým spojenectvom," hodnotí šéf Spolu Miroslav Beblavý.

​Na otázku, či pôjde v koalícii s PS spolu aj do parlamentných volieb, poznamenal, že musia byť splnené dve podmienky.

Prvou je podľa neho spokojnosť ľudí a druhou vzájomná spolupráca. "Podľa mňa tieto dve podmienky sú splnené. Ľudia chcú zmenu a je na nás, aby sme ich nesklamali," povedal Beblavý.

Beblavý hovorí o stabilnej koalícii

Zatiaľ nepotvrdil, že by k nim mohla vstúpiť aj tretia strana, napríklad strana Andreja Kisku.

"Včerajšie voľby ukázali, že ľudia chcú zmenu. Teraz je na nás, aby sme ich nesklamali. Myslím si, že by bol hazard, keby sme strane Andreja Kisku nepodávali ruku," povedal Beblavý.

Šéf Spolu prepojil tieto voľby aj s budúcoročnými parlamentnými. Má jasný názor na to, s kým si vie predstaviť sedieť vo vládnej koalícii. "Keby takto podobne dopadli parlamentné voľby, tak vieme urobiť stabilnú koalíciu so SaS a KDH," vyhlásil Beblavý.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.