31.07.2017, 16:00

Otcovská „materská" i viac zaplatená nočná práca. O zmenách v pracovnom práve čítajte v HN

Štát chce podporiť trh práce novými krokmi. Príspevkami na dochádzku do práce, podporením sťahovania za zamestnaním aj inak. Čítajte v utorkových HN v prílohe Podnikanie.

Otcovská „materská" i viac zaplatená nočná práca. O zmenách v pracovnom práve čítajte v HN

Otcovská dovolenka dnes síce existuje, ale štát ju chce ešte viac posilniť. Vláda chce nové opatrenie zakomponovať do nového sociálneho balíčka. V ňom nachystala aj možnosť, aby si novopečení „tatkovia“ mohli vybrať do jedného mesiaca od narodenia svojho dieťaťa desaťdňové voľno. Samozrejme, že bude platené.

Momentálne majú slovenskí otcovia nárok na 28-týždňovú materskú dovolenku, na ktorú môžu nastúpiť kedykoľvek do troch rokov veku dieťaťa. Toto opatrenie je už dnes čoraz populárnejšie.

Pre úplnosť zopakujme, že zamestnávateľ môže v súčasnosti poskynúť novopečenému otcovi, aby sa tesne po pôrode postaral o mamičku a dieťa tak, že si môže vziať voľno s náhradou mzdy na nevyhnutný čas, ktorý je potrebný na prevoz matky dieťaťa do zdravotníckeho zariadenia a späť.

Na žiadosť zamestnanca tak môže jeho zamestnávateľ v súvislosti s narodením dieťaťa poskytnúť ďalšie pracovné voľno, a to s náhradou mzdy alebo bez náhrady. Takúto šancu však možno dostať, alebo aj nie. Zákonník práce to neprikazuje, závisí to teda len od zamestnávateľovej dobrej vôle.

O všetkých pracovnoprávnych novinkách, ktoré nás čakajú – s vysokou pravdepodobnosťou uvedené do praxe už na jeseň – sa dočítate v utorkových HN v prílohe Podnikanie. Rozoberá ich ministerstvo práce a svojimi poznatkami ich dopĺňa expertka na túto oblasť Mária Balušinská.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.